Zdrowe ciało

Na co wpływ mają oleje roślinne?

Oleje roślinne o właściwościach leczniczych na stałe zagościły w naszej diecie i z coraz większym powodzeniem wypierają leki opracowywane w laboratoriach. Wielu z nas zdecydowanie woli postawić na naturalne preparaty niż zaufać koncernom farmaceutycznym. Jednak stosowanie substancji roślinnych również wymaga wiedzy z zakresu lecznictwa i kosmetologii. Warto zatem przyjrzeć się bliżej specyfikom sporządzanym na bazie ziół.

Olej z wiesiołka nie tylko na trądzik

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy o prozdrowotnym działaniu preparatów z wiesiołka to poprawa kondycji skóry, a więc także zwalczanie trądziku. Rzadko natomiast wspomina się o takich właściwościach tej rośliny jak: wspomaganie odporności, usprawnianie pracy mózgu czy zapobieganie chorobom naczyniowo-sercowym. Często pada również pytanie o skuteczność tego naturalnego medykamentu. Zwolennicy naturalnych metod leczenia twierdzą, że efekty oleju z wiesiołka można zauważyć już po 2 tygodniach kuracji.

Właściwości oraz zastosowanie oleju z czarnuszki

Wśród ziołowych preparatów znajdzie się także coś dla osób zmagających się z alergiami. Olej z czarnuszki dla dzieci pomoże w walce z przewlekłym zapaleniem zatok o podłożu alergicznym oraz złagodzi objawy astmy. Kuracja tą rośliną przeznaczona jest również dla tych, którzy borykają się z ciągłymi problemami gastrycznymi. Warto napomknąć, że olej mogą spożywać kobiety karmiące piersią, ponieważ to naturalne lekarstwo wpływa korzystnie na układ immunologiczny dziecka.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 13 =