Zdrowe ciało

Na co wpływ mają oleje roślinne?

Oleje roślinne o właściwościach leczniczych na stałe zagościły w naszej diecie i z coraz większym powodzeniem wypierają leki opracowywane w laboratoriach. Wielu z nas zdecydowanie woli postawić na naturalne preparaty niż zaufać koncernom farmaceutycznym. Jednak stosowanie substancji roślinnych również wymaga wiedzy z zakresu lecznictwa i kosmetologii. Warto zatem przyjrzeć się bliżej specyfikom sporządzanym na bazie ziół.

Olej z wiesiołka nie tylko na trądzik

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy o prozdrowotnym działaniu preparatów z wiesiołka to poprawa kondycji skóry, a więc także zwalczanie trądziku. Rzadko natomiast wspomina się o takich właściwościach tej rośliny jak: wspomaganie odporności, usprawnianie pracy mózgu czy zapobieganie chorobom naczyniowo-sercowym. Często pada również pytanie o skuteczność tego naturalnego medykamentu. Zwolennicy naturalnych metod leczenia twierdzą, że efekty oleju z wiesiołka można zauważyć już po 2 tygodniach kuracji.

Właściwości oraz zastosowanie oleju z czarnuszki

Wśród ziołowych preparatów znajdzie się także coś dla osób zmagających się z alergiami. Olej z czarnuszki dla dzieci pomoże w walce z przewlekłym zapaleniem zatok o podłożu alergicznym oraz złagodzi objawy astmy. Kuracja tą rośliną przeznaczona jest również dla tych, którzy borykają się z ciągłymi problemami gastrycznymi. Warto napomknąć, że olej mogą spożywać kobiety karmiące piersią, ponieważ to naturalne lekarstwo wpływa korzystnie na układ immunologiczny dziecka.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 1 =