Polecamy

Jak używać perfum?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Perfumy to ekskluzywne produkty, które służą do aplikowania na ciało w celu nadania mu atrakcyjnego zapachu. Nie wystarczy jednak spryskać się nimi od stóp do głów – trzeba bowiem koniecznie stosować się do kilku istotnych zasad, będących gwarancją braku popełniania faux paux. Bardzo duże znaczenie ma np. ilość użytych perfum, a także ich jakość. Godne polecenia są w szczególności perfumy Kenzo, słynące na całym świecie z naturalności, subtelności i sporej oryginalności. 

Prysznic to wymóg konieczny 

Podstawowa zasada głosi, że perfumy powinny być przechowywane w suchym miejscu, z dala od wilgoci oraz słońca. Z tego względu łazienka nie jest pomieszczeniem idealnym – znacznie lepiej umieścić je w oddzielnej półce w sypialni, ewentualnie w specjalnej lodówce. Kolejnym ważnym wskazaniem przy używaniu omawianych produktów jest ich nakładanie na dokładnie umytą i odświeżoną skórę. Warto zawsze najpierw wziąć prysznic w celu usunięcia z ciała potu i brudu, bo w przeciwnym razie efekt może być odwrotny od zamierzonego (nieprzyjemny odór zamiast pięknej woni).

Oprócz tego zaleca się spryskiwanie perfumami wyłącznie wybranych punktów na ciele – zwłaszcza wewnętrznej strony nadgarstków, szyi, dekoltu, a także zgięć łokci i kolan. Są to bowiem miejsca ciepłe z odsłoniętymi naczyniami krwionośnymi, w związku z czym lepiej i wyraźniej rozsiewają zapach. Nie powinniśmy natomiast nanosić wód na ubrania, gdyż mają tendencje do ich odbarwiania i niszczenia, a poza tym oferują wówczas mocno zniekształcony aromat. Na koniec warto dodać, że jedynie wyroby znanych i cenionych marek pachną wystarczająco długo oraz intensywnie. Doskonałym przykładem są choćby perfumy Ferrari, dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich przypadkach ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie nieuniknione?
W jakich przypadkach ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie nieuniknione?
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to rozwiązanie, na które zdecydować się może osoba posiadająca zobowiązania finansowe, których nie jest w stanie spłacić. […]
Z jakich materiałów jest wykonywana damska bielizna?
Z jakich materiałów jest wykonywana damska bielizna?
Bielizna to element garderoby, który ma bezpośredni kontakt ze skórą. W związku z tym dbamy nie tylko o to, aby […]
Jak bezpiecznie zapakować wysyłany produkt?
Jak bezpiecznie zapakować wysyłany produkt?
Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia podczas wysyłki produktu jest jego odpowiednie opakowanie. Materiał opakowaniowy powinien być wystarczająco mocny i […]
Ostatnie wpisy