Life & Style

Picie herbaty – jakie ma zalety?

Herbata jest spożywana od tysięcy lat. Jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, po wodzie i kawie. Występuje w wielu odmianach, od zielonej i czarnej do białej i można ją pić na gorąco lub na zimno.

Herbata jest bogatym źródłem antyoksydantów, które pomagają zapobiegać chorobom poprzez neutralizowanie wolnych rodników i spowalnianie ich produkcji. Zawiera również polifenole, które jak wykazano, wzmacniają układ odpornościowy, zmniejszają stan zapalny i chronią przed rakiem.

Korzyści z picia herbaty mkfresh są liczne, w tym:

Utrata wagi 

Herbata zawiera L-teaninę, która pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi. Może to zapobiec skokom produkcji insuliny po zjedzeniu słodkich pokarmów, które z czasem powodują przyrost masy ciała. Picie herbaty może również pomóc Ci poczuć się pełniejszym szybciej i jeść mniej ogólnie.

Zdrowe kości 

Osteoporoza jest spowodowana niską gęstością kości i ma wiele objawów, w tym kruche kości, które są podatne na łatwe złamanie. Herbata zawiera fluor, który pomaga zapobiegać próchnicy i wzmacnia szkliwo zębów, a także wzmacnia kości, pomagając im wchłaniać więcej wapnia ze źródeł żywności, takich jak produkty mleczne lub suplementy, takie jak witamina D. Herbaty z dodatkiem minerałów, takich jak mangan, magnez lub potas, mogą również pomóc we wzmocnieniu kości w jeszcze większym stopniu niż picie zwykłej czarnej herbaty.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 2 =