Zdrowe ciało

Jak poradzić sobie z bezdechem sennym?

Bezdech senny to choroba, która powoduje wiele dolegliwości. Pierwszym objawem jest zatrzymanie lub spłycenie oddechu. Często jedyną osobą będącą w stanie zauważyć problem jest partner lub partnerka. Kiedy dodatkowo pojawia się głośne i męczące chrapanie, sen staje się nieefektywny i skutkuje zmęczeniem oraz osłabieniem w ciągu dnia. Nie warto czekać z wizytą u specjalisty. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, tym wdrożone leczenie będzie skuteczniejsze. Właściwa higiena snu oraz zdrowe przyzwyczajenia znacznie poprawią jakość naszego życia. Warto też pomyśleć o aparatach na bezdech senny.

Jak zapobiegać bezdechom?

Problemy z wykonaniem najprostszych zadań w ciągu dnia, niemożność skoncentrowania się oraz nieustanne zmęczenie to znak, że w organizmie dzieje się coś złego. Zachowawczo należy przestrzegać podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed bezdechem. Przede wszystkim konieczne jest utrzymywanie właściwej masy ciała oraz prowadzenie aktywnego trybu życia. Istotne jest utrzymywanie odpowiedniego rytmy dnia, wstawanie i kładzenie się spać o tej samej porze. Również wyeliminowanie używek okazuje się istotne, szczególnie przed snem. 

Jak leczyć bezdech senny?

Najpopularniejszym sposobem leczenia choroby jest stosowanie aparatów na bezdech senny. Przykładem nowoczesnych i bezpiecznych urządzeń są produkty oferowane na https://autocpap.pl/. Wyposażone w zakładaną na noc maseczkę, dbają o utrzymanie drożności dróg oddechowych. Dzięki temu pacjent może cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. Stosowane jest również leczenie ortodontyczne, polegające na wykorzystaniu aparatu na żuchwę. W sytuacjach skrajnych lekarz może zalecić przeprowadzenie operacji. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 20 =