Zdrowe ciało

Z jakich komponentów składa się unit okulistyczny?

Na wyposażeniu każdej poradni okulistycznej znajdziemy wielofunkcyjny sprzęt, który został stworzony z myślą o lekarzach-okulistach. Zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji urządzeń tego typu poprawia jakość pracy oraz ułatwia stawianie celnych diagnoz.

Sprzęt niezbędny w poradni okulistycznej

Diagnostyka wzroku wymaga zastosowania profesjonalnych rozwiązań, dlatego sprzęt okulistyczny wysokiej klasy sprawi, że badanie zostanie przeprowadzone sprawnie i komfortowo. A to dopiero początek zalet posiadania tego sprzętu.

Podstawowe narzędzie pracy okulisty

Kompleksowe stanowisko pracy lekarza-okulisty, czyli unit okulistyczny, jest funkcjonalnym zestawem urządzeń do badania wad wzroku. Można dzięki niemu wykryć u pacjentów: astygmatyzm, krótkowzroczność i nadwzroczność. Jest zbudowany z wygodnego, obrotowego fotela, wyposażonego w siłownik, podnóżek oraz podłokietnik.

Ponadto, w skład unitu wchodzą:

  • blat przesuwny lub nieprzesuwny, który może być wzbogacony w poręczną szufladę na akcesoria, uchwyt pod oftalmoskop, skiaskop czy rzutnik,
  • gniazda do zasilania lampy szczelinowej,
  • gniazdo niskonapięciowe oraz zasilające,
  • panel sterowania, za pomocą którego obsługuje się unit,
  • ramię foroptera (opcjonalnie).

Urządzenie wykonane jest z materiałów najwyższej jakości, które są trwałe i odporne na szybkie zużycie. Unity mogą się różnić rozmiarami oraz dodatkowymi opcjami – dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb klientów intensyfikuje korzyści z jego posiadania. Jest również gwarancją komfortu i bezpieczeństwa.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 10 =