Polecamy
Pompa ciepła – koszty ogrzewania.
Dom

Pompa ciepła – koszty ogrzewania.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego ludzie decydują się na pompę ciepła?

Zasadniczym powodem, dla którego ludzie decydują się na wybór pompy ciepła, jako sposobu ogrzewania mieszkania, jest oczekiwanie, że dzięki temu koszty ogrzewania będą niższe. Ceny ogrzewania pompą ciepła wahają się od około 250 zł do 600 zł miesięcznie w miesiącach zimowych, w zależności od ogrzewanej powierzchni. Koszty związane z wyborem pompy ciepła zawierają w sobie nie tylko koszt ogrzewania, ale także instalacji. Zazwyczaj taka inwestycja będzie zwracać się przez kilkanaście lat. Istnieją jednak sposoby, by ten okres skrócić.

Jak zmniejszyć koszty?

Należy pamiętać, że dobre zaprogramowanie pompy ciepła pozwala na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Aby zmniejszyć koszty prądu związane z użytkowaniem pompy dobrą praktyką jest korzystanie z drugiej taryfy, nie tylko w nocy, ale także między godziną 13 a 15. Podczas pracy pompy należy zwrócić uwagę na to by domowa instalacja nie była zanadto obciążona mocą zadań, by jej nie przeciążyć. Dlatego w tym czasie najlepiej zrezygnować z mycia naczyń w zmywarce, używania pralki, odkurzacza, a nawet żelazka.
Dla właścicieli pomp istotne jest ich jak najekonomiczniejsze użytkowanie. W związku z tym zwracają uwagę na odpowiednią regulację urządzenia, a także na nastawianie różnych wartości temperatur w ciągu doby. Podczas, gdy pompa jest ustawiona na najwyższe grzanie w nocy, gdy pobiera energię elektryczną w tańszej taryfie, w dzień włącza się tylko okresowo, żeby dogrzać wnętrze.

Artykuł napisany we współpracy z Waso Klim – firmy, która oferuje pompy ciepła w Bielsko-Białej oraz pobliskich dużych miastach śląskich.

Zobacz także ofertę klimatyzacji do biura w Krakowie i okolicy wyżej wymienionej firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na wyrażenie siebie – co może nam w tym pomóc?
Sposoby na wyrażenie siebie – co może nam w tym pomóc?
Nie od dziś wiadomo, że zarówno odzież, jak i odpowiednio dobrane dodatki są w stanie wyrazić nie tylko gust i […]
Bomy produkcyjne – czym są?
Bomy produkcyjne – czym są?
Dla osób niewtajemniczonych BOM jest pojęciem odległym i tajemniczym. Ten termin z zakresu organizacji i zarządzania procesami produkcyjnymi jest jednak […]
Czym jest outsourcing IT?
Czym jest outsourcing IT?
Outsourcing IT to usługa, która systematycznie zyskuje na popularności. Polega ona na zleceniu obsługi informatycznej zewnętrznej firmie. Jest to szczególnie […]
Ostatnie wpisy