Life & Style

Jakie są rodzaje pudełek prezentowych?

Przygotowując prezent dla członka rodziny, bliskiego znajomego czy nawet klienta, powinniśmy przykładać dużą wagę nie tylko do tego, co znajduje się w środku, ale również do wyglądu samego opakowania. Musi ono być przede wszystkim pięknie ozdobione oraz posiadać odpowiednią formę. Najpopularniejsze rodzaje opakowań prezentowych to oczywiście różne torebki oraz pudełka z nadrukiem. Produkty takie można nabyć zarówno w licznych sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych, jak i w stacjonarnych papeteriach. 

Rozwiązania klasyczne i nowoczesne

Jednym z najczęściej wybieranych pudełek na prezent jest model wieko-dno. Składa się ono z solidnej i grubej tektury, łatwo się otwiera i może zostać w dowolny sposób ozdobione – np. stylowym nadrukiem nawiązującym tematycznie do okazji. Kolejnym popularnym rodzajem jest pudełko z mankietem, czyli dodatkowym wklejonym w spód elementem. Stanowi on swoiste przedłużenie dolnej części konstrukcji i sprawia, że całość ma niezwykle oryginalny charakter. W taki sposób pakuje się m.in. biżuterię, spinki do mankietów czy zegarki.

Oprócz tego na rynku są dostępne nowoczesne wersje z magnesem, które również są przeznaczone do cennych rzeczy czy drogich kosmetyków. Są bowiem wyściełane specjalną miękką pianką pełniąca rolę dodatkowej ochrony. Oto pozostałe rodzaje pudełek:

opakowania kartonowe, będące połączeniem wieczka z dnem; takie rozwiązanie umożliwia otwieranie oraz zamykanie bez konieczności zdejmowania pokrywy (znakomite na książki, kalendarze, ekskluzywne materiały piśmienne)

– dostosowane do przedmiotów o nietypowym kształcie, np. butelek z alkoholem  

– składane i obwiązane satynową wstążką

– flower boxy, czyli specjalne pudełka na kwiaty, zabezpieczające je przed połamaniem podczas transportu

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =