Dom

Jak stworzyć plac zabaw dla dzieci w ogrodzie?

Wielu właścicieli przydomowych ogrodów decyduje się na postawienie w nich różnych akcesoriów służących zarówno do relaksu, jak i zabawy. Często są to atrakcyjne konstrukcje tworzące mini plac zabaw, które zachęcają dzieciaki do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poszczególne elementy wyposażenia powinny być w tym przypadku dopasowane do wieku dziecka i posiadać wszelkie stosowne atesty, poświadczające ich bezpieczeństwo. Jeśli mowa o popularnych zabawkach ogrodowych, to warto wymienić choćby piaskownice, trampoliny czy nadmuchiwane baseny. 

Zadbaj o każdy, nawet najmniejszy szczegół

Organizując w ogrodzie plac zabaw dla dziecka, należy koniecznie wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze liczy się bezpieczeństwo, dlatego takie miejsce musi być dobrze widoczne dla rodziców – optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie wszystkich elementów na wprost okna znajdującego się w pomieszczeniu graniczącym z ogrodem (np. kuchni czy salonu). Plac zabaw powinien być również przynajmniej częściowo zacieniony, bo umożliwi to dzieciakom przebywanie w nim nawet w najbardziej upalne dni. 

Jeśli chodzi o poszczególne konstrukcje i zabawki, to przy ich zakupie zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość i solidność wykonania. Najczęściej są to drewniane piaskownice z pokrowcem (pozbawione ostrych krawędzi i drzazg), różnokolorowe domki ogrodowe i zjeżdżalnie, huśtawki z drewna lub tkaniny (typu bocianie gniazdo, wykonane z mocnego materiału i wyposażone w regulowane liny), trampoliny (przeznaczone dla nieco starszych dzieci), drewniane leżaki z wygodnym siedziskiem oraz parasolem, hamaki, składane zestawy do gry w koszykówkę, piłki winylowe lub gumowe, tunele (z siatki lub plastiku) z elementami toru przeszkód, a także tablice do malowania i inne akcesoria. Wiele z tych rzeczy można zamówić na https://mikao.pl/

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + siedem =