Dom

Jakiego drewna używa się przy konstrukcjach typu domek?

Dlaczego wolimy drewno? Według badań ekologicznych materiału budowlanego najlepiej pochodzić z odnawialnego źródła, bo umożliwia to ponowne wykorzystanie i odzyskanie energetyczne lub użytkowe w przyszłości. Drewno jest świetne – odnawialne, efektywne energetycznie, może zostać po prostu użyte do tego skąd się wzięło. Jest tak samo stabilne i trwałe jak inne materiały i technologie.

Drewno jako materiał budowlany 

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, i to nie bez powodu. Nie tylko można z niego wykonać wielowarstwowe konstrukcje, ale także ma ono bardzo dobre parametry izolacyjne oraz jest materiałem naturalnym. Dlatego też popularne już od kilku lat stały się domy z drewna producent jest jednak w całym procesie kluczowy. To od niego zależy jakość drewna.

Jakiego drewna używa się przy konstrukcjach typu domek?

Najczęściej używane są różne rodzaje drewna, które są solidne i trwałe. Wszystko zależy od tego, czy dany dom ma mieć charakter letniskowy lub całoroczny. Konstrukcja domków z drewna cechuje się nie tylko atrakcyjnym, a jednocześnie prostym designem, ale również charakteryzuje się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Z tego powodu jest tak popularna i doceniana przez coraz większą liczbę osób. Materiał, z którego będzie wykonana ściana zewnętrzna jest o tyle istotny, że zależy od niego odporność budynku na działanie czynników atmosferycznych. W przypadku domków rekreacyjnych i altan stosuje się najczęściej deski sosnowe, które są niedrogie i dobrze dopasowane do tego typu konstrukcji. Drewno sosnowe jest też elastyczne i dobrze się obrabia. Jest jednak trochę delikatniejsze niż inne gatunki drewna, dlatego kilka lat po zbudowaniu budynku może ulegać pewnym zmianom (odbarwieniom).

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 5 =