Polecamy

Kiedy należy wymienić szybę samochodową?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana uszkodzonej szyby samochodowej to wydatek, którego chciałby uniknąć każdy kierowca. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się to niemożliwe – często wystarczy niewielki kamyk, który wyskoczy spod kół innego pojazdu, by na szybie samochodu pojawiło się zarysowanie lub pęknięcie.

Naprawiać czy wymieniać?

Wielu właścicieli aut zastanawia się, czy każde uszkodzenie szyby wymaga jej wymiany? Często jest niewielkie pęknięcie lub rysa, która nie powoduje żadnych utrudnień, nie powiększa się i nie wpływa na estetykę pojazdu. Po co więc tracić pieniądze na wymianę?

Alternatywnym rozwiązaniem jest w tym przypadku naprawa szyby, nota bene, rozwiązanie znacznie korzystniejsze pod względem ekonomicznym.
Naprawę uszkodzonej szyby należy wykonać możliwie szybko, nawet niewielkie pęknięcie może przyczynić się do poważniejszych problemów, a w przypadku kontroli drogowej policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu. Zasadę tę potwierdzają obowiązujące przepisy prawne.

Zużyte uszczelki przyczyną zagrożenia

Utrudnieniem dla kierowcy są także parujące szyby. Zmniejszona widoczność to realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi, którą ponadto może zwieńczyć mandat karny, dlatego też warto zadbać o to, aby samochodowe szyby zawsze były czyste. Przyczyny parowania szyb mogą być różne – zabrudzony filtr kabinowy, uszkodzenie nagrzewnicy, zapchane kanały odprowadzające powietrze lub wodę, a także zużyte uszczelki, które mogą kruszyć się, powodując nieszczelności.

Bez względu na to, jaka jest przyczyna parowania szyb, należy podjąć działania, które pozwolą usunąć przyczynę problemu. W przypadku uszczelek zazwyczaj konieczna jest ich wymiana. Wiele osób decyduje się wykonać to zadanie samodzielnie.

Optymalnym rozwiązaniem są uszczelki uniwersalne, które umożliwią prawidłowe uszczelnienie szyby, zapewniając bezpieczne i komfortowe użytkowanie pojazdu. Inne akcesoria przydatne do szyb auta, znaleźć można m.in. na https://szyby24.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubierać dziecko latem?
Jak ubierać dziecko latem?
Wielu rodziców zastanawia się, jak ubierać swoje dziecko latem, aby wysokie temperatury nie doskwierały mu tak bardzo. Skóra dziecka jest […]
W tych miejscach rosną najstarsze drzewa na świecie
W tych miejscach rosną najstarsze drzewa na świecie
Kiedy ktoś patrzy na ogromne, rozłożyste drzewo zwykł mówić: „Ten dąb pamięta pewnie rozbiory”, albo „Przez ten las przejeżdżał pewnie […]
Popularne w Azji składniki, dodawane do dań
Popularne w Azji składniki, dodawane do dań
Kuchnia azjatycka kojarzy się przede wszystkim z aromatycznymi daniami. Choć niewątpliwie kuchnia ta słynie ze wspaniałych przypraw, to w jej […]
Ostatnie wpisy