Polecamy

Drukarki 3D – wyjątkowe modele w przystępnych cenach

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Druk przestrzenny to stosunkowo nowa technologia, która dopiero zaczyna przeżywać swój rozkwit. Do niedawna zakup i eksploatacja drukarki 3D wiązały się z dużymi wydatkami, na które przeciętni użytkownicy nie mogli sobie pozwolić. Jednak obecnie już za stosunkowo niewielką kwotę można cieszyć się sprawną, dobrze działającą i przydatną w pracy lub rozrywce drukarką 3D. Na jakie niedrogie modele warto zwrócić uwagę?

Flashforge Adventurer 3

Drukarki 3D Flashforge cechują się prostym, ale przemyślanym designem, starannością wykonania i wykorzystaniem wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest Flashforge Adventurer 3, który stanowi znakomity wybór dla osób szukających drukarki 3D pracującej w technologii FDM i łączącej atrakcyjną cenę z bezkompromisową jakością. Dużą zaletą urządzenia jest niezwykle ciche działanie – poziom głośności nie przekracza 45 decybeli. Flashforge Adventurer 3 został także wyposażony w szereg rozwiązań ułatwiających obsługę nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Można do nich zaliczyć na przykład łatwo wysuwany stół roboczy (niewymagający poziomowania i pokryty materiałem zapobiegającym przywieraniu), intuicyjny system zakładania i wyjmowania dyszy drukującej czy dotykowy ekran z prostym w obsłudze interfejsem. Maksymalny rozmiar wydruku wynosi 150x150x150 mm. Producent udostępnia również specjalne oprogramowanie FlashPrint w polskiej wersji językowej.

Prusa MINI

Czeska firma Prusa jest obecnie jednym z najbardziej uznanych producentów drukarek 3D wykorzystujących technologię FDM. Bardzo popularnym modelem tej marki jest Prusa MINI, umożliwiające drukowanie elementów o maksymalnych wymiarach 180x180x180 mm. Urządzenie posiada automatycznie poziomowaną platformę do drukowania, elastyczną podkładkę pod wydruk i zmodernizowany ekstruder, który w tej wersji został umieszczony na kolumnie osi Z. Drukarka jest sterowana za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego, a całością steruje nowoczesny moduł z płytą główną Buddy. Prusa MINI jest cicha i ergonomiczna, a dzięki specjalnemu systemowi Power Panic urządzenie może wznowić pracę nawet po chwilowym odcięciu od źródła zasilania. Projekty można tworzyć i edytować w dedykowanym oprogramowaniu Prusa Slicer w wersji 2.0.

Uwaga!
Projekt drukarki Prusa MINI, podobnie jak innych urządzeń tej marki, jest dostępny za darmo na licencji open source. Dotyczy to również zastosowań komercyjnych, dlatego zawsze sprawdź, czy kupujesz oryginalny produkt Prusa – inne firmy mogą również produkować, modyfikować i sprzedawać ten model!

Snapmaker V1 3w1

Drukarka 3D Snapmaker V1 3w1 to wyjątkowy model, który umożliwia nie tylko drukowanie przestrzenne elementów w technologii FDM, ale również grawerowanie przy pomocy lasera oraz rzeźbienie z wykorzystaniem specjalnego modułu CNC. Pole robocze ma wymiary 125x125x125 mm, a urządzenie pracuje z wykorzystaniem standardowego filamentu o średnicy 1,75 mm. Maksymalna temperatura dyszy to 250°C, natomiast stół roboczy może być podgrzany do 80°C. Drukarka umożliwia tworzenie wydruków przestrzennych wykonanych z PLA i ABS, a także rzeźbienie i wykonywanie grawerunków w drewnie, akrylu oraz wielu innych materiałach. Cała konstrukcja oparta jest o mocną ramę wykonaną ze stopu aluminium, dzięki czemu ten model jest niezwykle wytrzymały i odporny na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie obsługiwane jest z pomocą wielofunkcyjnego oprogramowania Snapmakerjs, które może posłużyć zarówno do tworzenia modeli wydruków 3D, jak i projektów rzeźbiarskich oraz planów grawerowania.

Anet N4

Drukarki 3D Anet stanowią dobry wybór dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z drukowaniem przestrzennym. Model Anet N4 umożliwia drukowanie w technologii SLA (stereolitograficznej), czyli przy pomocy żywicy światłoutwardzalnej utrwalanej ultrafioletem. Stereolitografia to metoda bardzo precyzyjna, pozwalająca na doskonałe odwzorowanie projektu i uzyskanie elementów o niezwykle wysokim poziomie dokładności. Urządzenie jest wyposażone w szereg przydatnych funkcji, między innymi drukowanie w trybie offline czy bieżący podgląd parametrów drukowanego projektu. Platforma oraz zbiornik na żywicę mogą być łatwo zdemontowane, co ułatwia korzystanie z drukarki nawet przy intensywnym eksploatowaniu. Dokładność druku wynosi 0,02 mm, natomiast maksymalny rozmiar tworzonych elementów to 120x65x138 mm. W ofercie marki Anet dostępne są również drukarki wykorzystujące technologię FDM.

Velleman Vertex Delta K8800

Velleman to znana belgijska firma, której działalność obejmuje między innymi produkcję drukarek 3D oraz akcesoriów związanych z drukiem przestrzennym. Jednym z popularnych modeli tej marki jest Vertex Delta K8800 – urządzenie, które znakomicie sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Drukarka jest wyposażona w szereg zaawansowanych funkcji, takich jak wykrywanie braku filamentu, możliwość wymiany materiału podczas drukowania czy automatyczna kompensacja i kalibrowanie stołu roboczego. Pole robocze ma średnicę 200 mm i wysokość 225 mm. Solidna konstrukcja wykonana z aluminium zapewnia stabilność i wytrzymałość, a urządzenie chronione jest przed przegrzaniem przy pomocy specjalnego systemu bezpieczeństwa.

Na rynku dostępny jest ogromny wybór drukarek 3D wyposażonych w ciekawe funkcje. Jakie modele są najbardziej godne uwagi? Dowiesz się u nas!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kupujemy psa – jak przygotować dom na jego przyjście?
Kupujemy psa – jak przygotować dom na jego przyjście?
Pojawienie się w domu psa to zawsze wielkie wydarzenie dla wszystkich członków rodziny. Od tech chwili ich życie ulegnie zmianie, […]
Sieć komputerowa w Twojej firmie
Sieć komputerowa w Twojej firmie
Dzisiejszy wpis dedykujemy budowie i sposobowi działania sieci komputerowych w firmach i biurach. Sieci takie są zupełnie inaczej zbudowane niż […]
Dobre, ale niedrogie opony – jakich producentów wybrać?
Dobre, ale niedrogie opony – jakich producentów wybrać?
Zmiana opon samochodowych to jedno z podstawowych zadań każdego właściciela pojazdu. Prawidłowo dobrane ogumienie przynosi wiele korzyści, ale przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy