Polecamy

Symboliczne znaczenie piwonii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piwonia, czy raczej z łacińskiego peonia, to jeden z najczęściej wybieranych kwiatów dla bliskiej nam osoby. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, jaką symbolikę niesie ze sobą ten kwiat.

Bukiet niczym z królewskiego dworu

Czerwona symbolizuje miłość, różowa porozumienie pomiędzy kochankami, a biała jest wyrazem czułości. Nie należy jednak wręczać kwiatów koloru purpurowego osobie, która przywiązuje wagę do symboliki kolorów – ta odmiana oznacza bowiem negatywne emocje. Piwonie określane są również mianem królewskich kwiatów z powodu sympatii, jaką cieszyły się na królewskich dworach. Co ciekawsze, kwiat ten pochodzi z Azji Centralnej, a niektóre z odmian były dla obywateli Chin tak cenne, że stanowiły posag lub spadek.

Kwiat uświetni celebrację

Ponownie większą popularnością cieszą się kwiaty z dostawą Kraków jest jednym z miast, w których w prosty i szybki sposób możemy zamówić prezent dla drugiej osoby, sprawiając jej tym nie lada zaskoczenie i radość. Trafnym wyborem jest wcześniej wspomniana piwonia. To niezwykle wykwintna, a zarazem elegancka alternatywa dla powszechniejszych róż. Może stanowić ona prezent zarówno na: imieniny, urodziny, jak i w bez okazyjnym obdarowaniu ukochanej nam osoby.

Kwiat ten jest tak piękny, że idealnie sprawdzi się zarówno w bukiecie, jak i otoczony tylko ozdobnymi liśćmi. Pozostając w temacie bukietów, bukiet ślubny z piwonii jest zarazem oryginalny, jak i bardzo romantyczny. Wkomponuje się zarówno do sukienki w stylu retro, jak i minimalistycznej. Kościół przyozdobionymi różowymi lub białymi piwoniami nabierze romantycznego, baśniowego charakteru.

Piwonie Kraków Warszawa, Wrocław, czy też dostępne w kwiaciarniach wysyłkowych w innych miastach, są bardzo odporne na zjawiska atmosferyczne, a rosnąć mogą nawet do piętnastu lat. Chętnie widziane są więc w formie okolicznościowego prezentu, ale i w ogrodach. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pięknie kwitną na glebach ciężkich, niedostępnych dla innych roślin. Co za tym idzie, nie musimy się nigdy martwić o niedostatek tych jakże bajkowych kwiatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Laptopy biznesowe – dla jakich osób i celów  są stworzone?
Laptopy biznesowe – dla jakich osób i celów są stworzone?
Praca w drodze Laptopy biznesowe są stworzone dla osób, które pracują w drodze lub w odległych miejscach. Są one zaprojektowane […]
Jaką korzyść mogą odnieść firmy korzystające na co dzień z usług biur rachunkowych?
Biura rachunkowe cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród firm, które oferują usługi innym przedsiębiorstwom. Dzieje się tak dlatego, że […]
Jak zwiększyć intensywność doznań w łóżku – co może w tym pomóc?
Jak zwiększyć intensywność doznań w łóżku – co może w tym pomóc?
Jednym z niezwykle ważnych elementów każdego związku miłosnego jest regularny seks (małżeńskiego, partnerskiego itp.). W przypadku relacji długoterminowych może się […]
Ostatnie wpisy