Polecamy

Symboliczne znaczenie piwonii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piwonia, czy raczej z łacińskiego peonia, to jeden z najczęściej wybieranych kwiatów dla bliskiej nam osoby. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, jaką symbolikę niesie ze sobą ten kwiat.

Bukiet niczym z królewskiego dworu

Czerwona symbolizuje miłość, różowa porozumienie pomiędzy kochankami, a biała jest wyrazem czułości. Nie należy jednak wręczać kwiatów koloru purpurowego osobie, która przywiązuje wagę do symboliki kolorów – ta odmiana oznacza bowiem negatywne emocje. Piwonie określane są również mianem królewskich kwiatów z powodu sympatii, jaką cieszyły się na królewskich dworach. Co ciekawsze, kwiat ten pochodzi z Azji Centralnej, a niektóre z odmian były dla obywateli Chin tak cenne, że stanowiły posag lub spadek.

Kwiat uświetni celebrację

Ponownie większą popularnością cieszą się kwiaty z dostawą Kraków jest jednym z miast, w których w prosty i szybki sposób możemy zamówić prezent dla drugiej osoby, sprawiając jej tym nie lada zaskoczenie i radość. Trafnym wyborem jest wcześniej wspomniana piwonia. To niezwykle wykwintna, a zarazem elegancka alternatywa dla powszechniejszych róż. Może stanowić ona prezent zarówno na: imieniny, urodziny, jak i w bez okazyjnym obdarowaniu ukochanej nam osoby.

Kwiat ten jest tak piękny, że idealnie sprawdzi się zarówno w bukiecie, jak i otoczony tylko ozdobnymi liśćmi. Pozostając w temacie bukietów, bukiet ślubny z piwonii jest zarazem oryginalny, jak i bardzo romantyczny. Wkomponuje się zarówno do sukienki w stylu retro, jak i minimalistycznej. Kościół przyozdobionymi różowymi lub białymi piwoniami nabierze romantycznego, baśniowego charakteru.

Piwonie Kraków Warszawa, Wrocław, czy też dostępne w kwiaciarniach wysyłkowych w innych miastach, są bardzo odporne na zjawiska atmosferyczne, a rosnąć mogą nawet do piętnastu lat. Chętnie widziane są więc w formie okolicznościowego prezentu, ale i w ogrodach. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pięknie kwitną na glebach ciężkich, niedostępnych dla innych roślin. Co za tym idzie, nie musimy się nigdy martwić o niedostatek tych jakże bajkowych kwiatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubierać dziecko latem?
Jak ubierać dziecko latem?
Wielu rodziców zastanawia się, jak ubierać swoje dziecko latem, aby wysokie temperatury nie doskwierały mu tak bardzo. Skóra dziecka jest […]
Elementy, które wpływają na charakter wystroju pokoju w hotelu
Elementy, które wpływają na charakter wystroju pokoju w hotelu
Hotele to obiekty noclegowe nastawione na zaspokajanie oczekiwań klientów i zapewniane im komfortowego wypoczynku. Bardzo duże znaczenie w tym kontekście […]
Eleganckie dodatki do noszenia na co dzień
Eleganckie dodatki do noszenia na co dzień
Atrakcyjne dodatki to nieodłączny element każdej stylizacji. Mogą być to różne rozwiązania modowe, wiele zależy od indywidualnych preferencji każdej kobiety. […]
Ostatnie wpisy