Polecamy
Przydatne akcesoria do dziecięcego łóżeczka
Dom

Przydatne akcesoria do dziecięcego łóżeczka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżeczko to niezwykle ważny mebel w pokoju każdego niemowlaka. Bardzo wielu rodziców rozpoczyna jego poszukiwania jeszcze przed narodzinami dziecka, tak aby odpowiednio je przygotować i wyposażyć w stosowne akcesoria. Wybór tych ostatnich elementów powinien być przemyślany, ponieważ mogą one nie tylko wspaniale ozdobić łóżeczko, ale też w zasadniczy sposób ułatwić codzienną opiekę nad maluchem.

Przykładem takiego funkcjonalnego akcesorium jest karuzela Mobile Montessori nad łóżeczko, zapewniająca dziecku dużo dobrej zabawy i jednocześnie rozwijająca jego zmysły. Na https://okiemmaluszka.pl/mobile-montessori można ją znaleźć w różnych modelach.

Przedmioty estetyczne i niezwykle funkcjonalne

Ładnie wyglądających i praktycznych akcesoriów do łóżeczka dziecięcego jest na rynku wiele, ale w pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w odpowiednie prześcieradło. Powinno ono być wykonane z materiałów naturalnych, takich jak bawełna albo len, bo dzięki temu zapewni właściwą wentylację i nie podrażni skóry maluszka. Można wybierać między wersjami klasycznymi lub z gumką, przy czym ta druga opcja sprawdzi się o wiele lepiej, a to z uwagi lepsze trzymanie materiału w ryzach.

Inne przydatne akcesoria to poduszka, materacyk oraz pościel. Ten pierwszy element musi być na tyle ergonomiczny, aby wspierał prawidłowe ukształtowanie główki. Najlepiej, jeśli poduszka jest wypełniona specjalną gąbką, która nie ulega odkształceniom. Z kolei materacyk powinien gwarantować maluchowi równomierne podparcie kręgosłupa i z tego względu nie może być ani za twardy, ani za miękki. Zdecydujmy się na model piankowo-kokosowy, który zapewni spokojny sen i wysoki poziom komfortu.

Pościel do łóżeczka dziecięcego musi wyglądać estetycznie i być wykonana z tkanin naturalnych, zwłaszcza czystej bawełny – to podstawowa zasada. Oprócz wymienionych akcesoriów w łóżeczku powinien się też znaleźć: otulacz (zapewniający ciepło w pierwszych miesiącach życia), podkład do przewijania, rożek bawełniany oraz szumiący miś (urządzenie reagujące na płacz dziecka specjalnym, kojącym szumem).

Artykuł przygotowany we współpracy z Okiem Maluszka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawy, wzorzysty t-shirt – wyróżnij się z tłumu
Ciekawy, wzorzysty t-shirt – wyróżnij się z tłumu
Chyba nikt nie wyobraża sobie swojej garderoby bez ubrań lekkich, które sprawdzają się głównie latem, ale mogą również stanowić element […]
Jak szybko znaleźć mieszkanie do wynajęcia
Jak szybko znaleźć mieszkanie do wynajęcia
Rynek nieruchomości w Szczecinie cechuje się relatywnie wysoką dynamiką. Koszt najmu uzależniony jest od wielu czynników, takich jak: czynsz administracyjny […]
Ochrona domu przed włamaniem – Musisz znać te zasady!
Nawet jeśli mieszkasz w bezpiecznej okolicy, ważne jest, aby wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą. W ten sposób – jeśli […]
Ostatnie wpisy