Dom

Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje kołder?

Spokojny sen to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na odpoczynek i regenerację organizmu. Aby jednak tak rzeczywiście było, potrzebujemy optymalnych warunków – dobrej temperatury i pachnącej pościeli. Dlatego też warto zwrócić uwagę na rodzaj przykrycia, jaki będzie dla nas najlepszy. Co warto brać pod uwagę? Przede wszystkim rozmiar oraz rodzaj wypełnienia.

Wypełnienia kołder – czym się różnią?

Na rynku dostępne są różne wypełnienia kołder. Jednym z najpopularniejszych jest wypełnienie puchem – kaczym lub gęsim. Pod tego rodzaju przykryciem można spać przez cały rok, gdyż doskonale chroni przed zimnem, ale jednocześnie jest bardzo lekkie i przyjemnie „otula”. W przypadku puchu gęsiego mamy do czynienia również z właściwościami wentylacyjnymi, co pozwala na optymalną cyrkulację powietrza oraz pochłanianie wilgoci. W społeczeństwie panuje przekonanie, że kołdry wypełnione puchem nie nadają się dla alergików. Warto jednak pamiętać, że występują one w wersji antyalergicznej, czyli pokrytej specjalnym rodzajem materiału. 

Kolejny rodzaj wypełnienia określany jest jako naturalny. Znajdziemy tutaj kołdry wykonane z wełny lub wypełnione pierzem. Pierwsze z nich charakteryzują się wysoką higroskopijnością, co oznacza, że skutecznie wchłaniają wilgoć. Są one idealne zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych, gdyż są oddychające i pozwalają na utrzymanie temperatury ciała na stałym poziomie. 

Jeszcze innym rodzajem wypełnienia są antyalergiczne wkłady silikonowe. Jest to lekki i puszysty wkład, który można prać w wysokich temperaturach, co z kolei pozwala na zabicie roztoczy. W przypadku kołder zimowych wypełnienie jest kilkuwarstwowe i grubsze, co pozwala na lepsze zatrzymywanie ciepła.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 18 =