Dom

Jak dopasować uchwyt do mebla?

Uchwyty meblowe to elementy niepozorne, ale jednocześnie spełniające kilka bardzo ważnych funkcji. Pozwalają bowiem na bezproblemowe otwieranie frontów, pomagają zachować meble w należytej czystości i wzbogacają walory aranżacyjne danego pomieszczenia. Wyróżniamy m.in. uchwyty gałkowe, podłużne, muszlowe, krawędziowe, wpuszczane oraz typu T-bar (w kształcie litery T). Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele drewniane zaprojektowane w stylu skandynawskim, które można kupić na https://skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe-drewniane.

Materiał wykonania to ważny parametr

Aby idealnie dopasować uchwyty do mebli, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę rodzaj wnętrza. W miejscach narażonych na powstawanie licznych zabrudzeń (kuchnia, łazienka, korytarz, pokój dziecięcy itp.) sprawdzą się przede wszystkim wersje minimalistyczne, wyróżniające się opływowym kształtem, gładką powierzchnią oraz brakiem efektownych ozdobników. Wynika to z faktu, że są wygodne w eksploatacji i bardzo łatwe czyszczeniu – wystarczy je co jakiś czas przetrzeć miękką szmatką zamoczoną w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Z kolei w salonie czy sypialni można z powodzeniem pozwolić sobie na zamontowanie uchwytów dekoracyjnych, które w znacznym stopniu podniosą atrakcyjność wizualną przestrzeni.

Ogromne znaczenie ma ponadto materiał, z którego został wykonany omawiany element. W codziennym użytkowaniu świetnie sprawdzają się w szczególności modele wyprodukowane ze stopu cynku i aluminium oraz dodatkowo pokryte warstwą chromu. Alternatywę stanowią eleganckie produkty mosiężne i ze stali nierdzewnej. Mnóstwo pięknych i trwałych uchwytów posiada w swojej ofercie sklep https://skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 7 =