Life & Style

Jak urządzić biuro, aby czas pracy był przyjemny?

Wielu pracodawców nie wie o tym, jak urządzić przestrzeń biurową, aby czas pracy był przyjemny. Biuro to miejsce bardzo ważne dla pracowników. Liczne badania potwierdzają wpływ miejsca, pomieszczenia gdzie się pracuje nie tylko na komfort, ale i na wyniki. Biuro musi być przede wszystkim urządzone z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i ergonomii — oświetlenia, dźwiękoszczelności i komfortu cieplnego.

Meble biurowe

Biurko i krzesło obrotowe to podstawowe meble w każdym biurze. Pracownik korzysta z nich przez cały dzień. Często jednak nie są one dopasowane do wzrostu, długości kończyn. Warto rozważyć zakup poduszek profilowanych pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa, aby odciążyć mięśnie. W ofercie wielu sklepów są już biurka regulowane, dzięki którym można pracować w pozycji siedzącej jak i stojącej co dobrze wpływa na krążenie.

Kolorystyka

Podczas projektowania wnętrza warto zaopatrzyć się w farby o kolorach naturalnych, pastelowych, jak na przykład szary, biel, beż. Żywe kolory sprawiają wrażenie ostrych i agresywnych co przy dłuższym przebywaniu w takim pomieszczeniu może budzić agresję, poirytowanie, a na pewno brak należytego skupienia. W pokojach do relaksu warto postawić na zieleń, która uchodzi za kolor uspokajający, kojący.

Temperatura

Należy dbać o odpowiednią stałą temperaturę w biurze, na przykład poprzez zakup i instalację klimatyzacji. Na przykład pod adresem: http://rbklima.pl/oferta/klimatyzacja/montaz/ zamówić można montaż, a także przeglądy klimatyzacji, które są niezbędne, aby korzystanie z niej było bezproblemowe przez długi czas. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 7 =