Polecamy

Jakie kalosze wybrać dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiednich kaloszy dla dziecka nie jest łatwym zakupem. Małe dzieci, ze względu na swoją naturę, uwielbiają spędzać czas na dworze. Korzyści z przebywania na świeżym powietrzu są znaczne. Nieustanny ruch nie tylko pozwala ujarzmić dziecięcą energię, ale też pozytywnie wpływa na jego rozwój, dostarczając mu solidnych bodźców podczas przebywania na zewnątrz. Ruch wpływa na zdrowy kręgosłup dziecka oraz uodparnia go na wszelkiej maści zarazki i wirusy. Odpowiednio dobrane ubranie pozwoli dziecku na korzystanie z tych dobrodziejstw także podczas jesiennych pluch. Dobre kalosze będą konieczne dla dziecka, by zapewnić mu solidną dawkę ochrony i bezpieczeństwa, nawet podczas pojawienia się pierwszych mrozów. Czym się kierować podczas wyboru kaloszy dla dziecka?

Wybór odpowiedniego kalosza najlepiej zacząć od rozmiaru

Kalosze można dobrać już dla dziecka w drugim roku życia. Jest to jednak niezwykle trudne, tak jak niełatwy jest wybór obuwia dla dziecka, gdy jego stopa ulega ciągłym zmianom. Kalosze pod tym względem nie różnią się od innych butów. Muszą być one skutecznie dobrane. Najlepiej by były lekkie, co wpływa na komfort ich użytkowania oraz skuteczne przyleganie do stopy.

Tego typu obuwie znajdziesz w ofercie sklepu https://www.kaloszepoprosze.pl/kategoria/kaloszki-dzieciece. Kalosze dla dziecka muszą mieć rozmiar około centymetra powyżej wymiaru stopy dziecka, czasem mieć nawet 15 mm “luzu”. Kluczowa jest stabilność, łatwość przemieszczania się i zakres ruchów stopy wewnątrz obuwia. Kalosze nie mogą być zbyt ciasne. Spowoduje to powstanie nieprzyjemnych otarć i odcisków stopy. Nie może być też za duże i utrudniać noszenie buta.

O czym pamiętać, wybierając kalosze?

Rynek jest przepełniony różnymi modelami kaloszy. Jest to atut, który z korzyścią mogą wykorzystać rodzice maluchów. Można wybrać kalosze krótkie lub do kostek, które sprawdzą się w nieco zimniejsze letnie dni np. podczas spaceru po plaży. Kalosze o większych rozmiarach – długie, sięgające do połowy łydki, przeważnie są ocieplane i można z nich korzystać z powodzeniem w wiosenno-jesiennej niepogodzie.

Kalosze powinny być także stworzone z materiałów o charakterystycznej wyściółce o wysokiej jakości. Wkładka jest miękka, co pozwoli dziecku na łatwe zakładanie i wkładanie obuwia samemu. Skuteczne będzie zastosowanie optymalnego ciepła wewnątrz, z wykorzystaniem lekkiej ochronnej pianki EVA lub też poprzez ocieplacze do kaloszy preferowane na wczesną jesień i zimę. Skuteczność kaloszy zależy także od posiadanej podeszwy. Musi być ona antypoślizgowa i posiadać bieżnik, zapewniając dostateczną izolację od podłoża. Kalosze nie sprawdzą się także podczas zbyt długich spacerów. Ich gumowe wykonanie i głębokie osadzenie stopy sprawia, że noga przez ten czas “nie oddycha”. Bardzo praktyczne jest także posiadanie kaloszy wyposażonych w ściągacz przy cholewce. Uniemożliwia to dostanie się do wewnątrz nieprzyjemnych bakterii czy owadów oraz chroni stopę przed napływem wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób powinny być konserwowane i pielęgnowane części przeznaczone do urządzeń budowlanych?
W jaki sposób powinny być konserwowane i pielęgnowane części przeznaczone do urządzeń budowlanych?
Urządzenia i maszyny budowlane to szczególna grupa sprzętu, gdyż bardzo często muszą one pracować w niezwykle trudnych i wymagających warunkach. […]
Jakie obuwie zimowe sprawdzi się do sukienki?
Jakie obuwie zimowe sprawdzi się do sukienki?
Mimo jesiennej i zimowej aury warto wyglądać modnie i stylowo. Tym samym nie trzeba rezygnować z noszenia sukienki nawet w […]
Czym jest kataforeza?
Czym jest kataforeza?
Ochrona metali przed korozją jest bardzo ważna wtedy, gdy mają być one wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego też w […]
Ostatnie wpisy