Polecamy

Jak zacząć przygodę z ćwiczeniami w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia na siłowni są jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednak wymagają dużej samodyscypliny oraz świetnej organizacji czasu. Zwłaszcza, jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z fitnessem. Z tego względu wielu początkujących zaczyna od ćwiczeń w domu. 

Obecnie w internecie z łatwością można znaleźć plany treningowe z szczegółowo opisanymi ćwiczeniami. Zwykle są to proste treningi z wykorzystaniem masy własnego ciała. To dobry sposób by nauczyć się jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Na tym etapie dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Osoby mające problemy z kolanami lub kręgosłupem powinny być szczególnie ostrożne.   

Trenować w domu można również za pomocą YouTuba. Wielu popularnych trenerów personalnych używa tej platformy by za darmo dzielić się ćwiczeniami. Przy okazji motywują oni do działania i wskakują potencjalne błędy. Treningi są zwykle krótkie ale bardzo intensywne. Trenerzy w filmach często zachęcają też do wykorzystania ciężarków lub taśm by zwiększyć efekty ćwiczeń. 

Co jest niezbędne?

Kolejnym sposobem na treningi w domu jest zakup sprzętu do ćwiczeń. Bieżnie, obierki czy wiosła urozmaicą ćwiczenia na macie. Profesjonalne urządzenia treningowe są drogie. Na dodatek motywacja do treningów potrafi zniknąć po kilku dniach i orbitrek zmienia się w wieszak na pranie. Niektóre sklepy lub wypożyczalnie oferują wynajem sprzętu treningowego np. https://www.fitnesswdomu.pl/kategoria/orbitreki/. To rozwiązanie dla osób początkujących, pozwala na przetestowanie maszyn w bardzo niskich cenach. Rozwiązanie kierowane jest też dla osób, które nie chcą lub nie mogą kupić sprzętu na własność. 

Najważniejsze by wypróbować kilka opcji i znaleźć tą dopasowaną do indywidualnych preferencji. Kluczowym czynnikiem w treningach jest systematyczność. Najlepszy sprzęt czy plan treningowy nie zastąpią regularnych ćwiczeń. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rady i wskazówki na to jak szybko znaleźć pracę
Rady i wskazówki na to jak szybko znaleźć pracę
Poszukiwanie pracy bywa bardzo stresujące. Rosnąca sterta rachunków czekająca na opłaty oraz stresujące rozmowy kwalifikacyjne, do których zawsze czujemy się […]
Sposoby na rozbudowę masy mięśniowej
Sposoby na rozbudowę masy mięśniowej
Aby rozbudować masę mięśniową, należy wprowadzić nadwyżkę kaloryczną w diecie. To podstawa, która musi być spełniona, aby cieszyć się efektami. […]
Miejsca na udany weekendowy wypoczynek
Miejsca na udany weekendowy wypoczynek
Podróżowanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie przyjemnie wolnego czasu. Pozwala nam ono na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości […]
Ostatnie wpisy