Polecamy

Jak zacząć przygodę z ćwiczeniami w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia na siłowni są jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednak wymagają dużej samodyscypliny oraz świetnej organizacji czasu. Zwłaszcza, jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z fitnessem. Z tego względu wielu początkujących zaczyna od ćwiczeń w domu. 

Obecnie w internecie z łatwością można znaleźć plany treningowe z szczegółowo opisanymi ćwiczeniami. Zwykle są to proste treningi z wykorzystaniem masy własnego ciała. To dobry sposób by nauczyć się jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Na tym etapie dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Osoby mające problemy z kolanami lub kręgosłupem powinny być szczególnie ostrożne.   

Trenować w domu można również za pomocą YouTuba. Wielu popularnych trenerów personalnych używa tej platformy by za darmo dzielić się ćwiczeniami. Przy okazji motywują oni do działania i wskakują potencjalne błędy. Treningi są zwykle krótkie ale bardzo intensywne. Trenerzy w filmach często zachęcają też do wykorzystania ciężarków lub taśm by zwiększyć efekty ćwiczeń. 

Co jest niezbędne?

Kolejnym sposobem na treningi w domu jest zakup sprzętu do ćwiczeń. Bieżnie, obierki czy wiosła urozmaicą ćwiczenia na macie. Profesjonalne urządzenia treningowe są drogie. Na dodatek motywacja do treningów potrafi zniknąć po kilku dniach i orbitrek zmienia się w wieszak na pranie. Niektóre sklepy lub wypożyczalnie oferują wynajem sprzętu treningowego np. https://www.fitnesswdomu.pl/kategoria/orbitreki/. To rozwiązanie dla osób początkujących, pozwala na przetestowanie maszyn w bardzo niskich cenach. Rozwiązanie kierowane jest też dla osób, które nie chcą lub nie mogą kupić sprzętu na własność. 

Najważniejsze by wypróbować kilka opcji i znaleźć tą dopasowaną do indywidualnych preferencji. Kluczowym czynnikiem w treningach jest systematyczność. Najlepszy sprzęt czy plan treningowy nie zastąpią regularnych ćwiczeń. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Druk cyfrowy – Techniczna strona procesu
Druk cyfrowy to proces drukowania przy użyciu aparatu cyfrowego, a nie tradycyjnego filmu. Druk cyfrowy istnieje od końca lat 90-tych […]
Sporty wodne – czy warto je uprawiać?
Sporty wodne – czy warto je uprawiać?
Aktywny wypoczynek na wodzie niesie za sobą ogrom korzyści. Od dodatniego wpływu na nasze samopoczucie psychiczne aż po rozwój siły […]
Co warto wiedzieć przed wspięciem się na ściankę wspinaczkową?
Co warto wiedzieć przed wspięciem się na ściankę wspinaczkową?
Wspinaczka to świetny sport, który angażuje niemal wszystkie partie ciała. Dzięki wchodzeniu po mniej lub bardziej stromych ściankach kształtujemy mięśnie […]
Ostatnie wpisy