Life & Style

Jak dobrać fryzurę, aby była odpowiednia do kształtu twarzy

Dobór fryzury do kształtu twarzy wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Na linię cięcia wpływa wiele czynników, jak również same preferencje klienta. Jeśli krągła kobieta marzy o długich prostych włosach, ciężko będzie ją przekonać do krótszej i korzystniejszej dla niej fryzury, jednak z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Zazwyczaj grzywka i cieniowanie kosmyków do wysokości żuchwy mogą zdziałać prawdziwe cuda. Długa wersja opadających na bok włosów wyszczupli pulchną twarz oraz złagodzi ostre rysy szczęki, natomiast ciężka i równo ścięta kurtyna sięgająca do brwi, zarezerwowana jest dla wysokiego czoła oraz wyrazistych kości policzkowych.

Objętość włosów ma znaczenie

Sama forma cięcia także odgrywa znaczącą rolę. Na proste włosy pozwolić może sobie naprawdę niewiele kobiet. Taka fryzura pasuje do drobnych i szczupłych sylwetek. Bardziej krągłe kształty i pyzata buzia wymagają większej objętości, by zrównoważyć ich proporcje. Umiejętne cieniowanie podniesie kosmyki u nasady, a modne fale lub loki nadadzą całości pożądanej struktury. Takie stylizacje w każdej długości ładnie zaprezentują się u większości pań.

Pamiętajmy, by unikać krótkich bobów w przypadku twarzy okrągłych oraz kwadratowych. Mocno zaznaczona szczęka świetnie zaprezentuje podczas strzyżenia na tzw. chłopczycę lub w dłuższych włosach wystopniowanych w okolicach policzków. Najbardziej uniwersalna natomiast jest długość do ramion z delikatnym cieniowaniem końcówek. Fryzura ta sprawdzi się niemalże w przypadku każdego kształtu twarzy. Jeśli interesuje nas profesjonalny salon fryzjerski Poznań, Warszawa, czy też jakiekolwiek inne duże miasto będzie doskonałym miejsce do znalezienia specjalisty najwyższej klasy, który dobierze cięcie pasujące na naszych rysów.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − siedem =