Nieruchomości i budownictwo

Metoda ocieplania pianką – czy jest skuteczna?

Jedną z nowoczesnych metod ocieplania budynków jest stosowanie w tym celu pianki poliuretanowej. Jest to bardzo skuteczny sposób na to, aby zapewnić właściwy komfort termiczny domu. Izolacja pianką ma wielu zwolenników głównie ze względu na jej skuteczność oraz szybkość aplikacji.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie ocieplenia pianką?

Pianka poliuretanowa aplikowana jest pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu dociera w najmniejsze nawet zakamarki. Jest ona nakładana na podłoże i bardzo szybko zwiększa swoją objętość. Dzięki temu eliminuje się praktycznie całkowicie ryzyko wystąpienia mostków termicznych, przez które ucieka ciepło z najbardziej newralgicznych miejsc w budynku.

Zastosowanie tej metody pozwala przede wszystkim zapewnić odpowiednio wysoką temperaturę zimą, a w lecie natomiast zapobiega napływowi gorącego powietrza z zewnątrz. Dzięki temu znacząco zmniejszą się opłaty za ogrzewanie, a w budynku będzie zawsze utrzymana przyjemna ciepłota. Pianka świetnie dopasowuje się także do skośnych oraz trudnych powierzchni, dlatego można z jej pomocą ocieplić poddasze.

Materiał ten jest także bardzo odporny na uszkodzenia oraz zmiany temperatur. Jest także bardzo lekki, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku. Pianka ta jest także w pełni bezpiecznym materiałem – również dla alergików. Zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas. Jeśli więc szukamy sposobu na ocieplenie domu, który będzie naprawdę skuteczny, zdecydowanie warto pomyśleć o tej metodzie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 19 =