Polecamy

Co to są stacje big bag ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W handlu występują produkty sprzedawane na sztuki, mendle, litry i tony. Zapakowanie niektórych z nich wymaga trochę sprytu i umiejętności, aby żaden gram nigdzie się nie zapodział lub nie rozprzestrzenił się po pomieszczeniu, w którym jest pakowany. Rozwiązaniem takiego problemu są stacje big bag.

Stacja Big Bag

Są to specjalne miejsca, w których przeładowywany (rozładowywany i załadowywany) jest towar z jednego opakowania do drugiego. Wszystko odbywa się w obiegu zamkniętym w dbałości o precyzyjne i bezpyłowe przerzucenie z jednego do drugiego opakowania – tytułowego Big Bag’a (z ang. duża torba). Rozróżnia się stacje Big Bag załadunku i rozładunku.

Stacje załadunku

W tych miejscach napełnia się Big Bag’i substancjami sypkimi bez rozprzestrzeniania ewentualnie powstających pyłów. Jest to zasługą uszczelnionego otworu worka. Po skończonym procesie załadunku, szczelnie zamknięty Big Bag przygotowuje się do przemieszczenia do miejsca docelowego (zazwyczaj za pomocą wózka widłowego lub innej podobnej tego typu maszyny).

Stacje rozładunku

Za pomocą wciągnika i jego ruchomego ramienia, wsuwany jest na niego worek, który następnie wprowadza się do stacji. Po umieszczeniu go, zaczyna się jego rozładunek. Surowiec spada do leja zasypowego, a potem przemieszcza się go do końcowego zbiornika. Sam worek w trakcie opróżniania go podnoszony jest do góry. Ma to zapewnić bezproblemowy i ciągły rozładunek ze stacji Big Bag do kontenera odbiorczego.

Stacje Big Bag z powodu procesu swego działania uważane są za przyjazne i ułatwiające pracę człowieka przy załadunku/rozładunku dużych ilości surowców sypkich.

Artykuł napisany we współpracy z Mysak – firmą zajmującą się instalacjami technologicznymi i produkcją maszyn spożywczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu używa się odczynników chemicznych w laboratorium?
W jakim celu używa się odczynników chemicznych w laboratorium?
Praca w laboratorium medycznym lub kryminalistycznym to zazwyczaj czarna magia dla osób, które nigdy nie miały z nią nic wspólnego. […]
W wyniku czego opony motocyklowe ulegają zużyciu?
W wyniku czego opony motocyklowe ulegają zużyciu?
Motocykle to zaraz po samochodach osobowych najpopularniejsze pojazdy mechaniczne. Obecnie po drogach porusza się ich całkiem sporo, głównie dlatego, że […]
Jak urozmaicić przedszkole elementami dekoracyjnymi?
Jak urozmaicić przedszkole elementami dekoracyjnymi?
Z pewnością każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko świetnie się bawiło i prawidłowo rozwijało w przedszkolu. Zapewnienie najmłodszym odpowiedniej atmosfery […]
Ostatnie wpisy