Polecamy

Co to są stacje big bag ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W handlu występują produkty sprzedawane na sztuki, mendle, litry i tony. Zapakowanie niektórych z nich wymaga trochę sprytu i umiejętności, aby żaden gram nigdzie się nie zapodział lub nie rozprzestrzenił się po pomieszczeniu, w którym jest pakowany. Rozwiązaniem takiego problemu są stacje big bag.

Stacja Big Bag

Są to specjalne miejsca, w których przeładowywany (rozładowywany i załadowywany) jest towar z jednego opakowania do drugiego. Wszystko odbywa się w obiegu zamkniętym w dbałości o precyzyjne i bezpyłowe przerzucenie z jednego do drugiego opakowania – tytułowego Big Bag’a (z ang. duża torba). Rozróżnia się stacje Big Bag załadunku i rozładunku.

Stacje załadunku

W tych miejscach napełnia się Big Bag’i substancjami sypkimi bez rozprzestrzeniania ewentualnie powstających pyłów. Jest to zasługą uszczelnionego otworu worka. Po skończonym procesie załadunku, szczelnie zamknięty Big Bag przygotowuje się do przemieszczenia do miejsca docelowego (zazwyczaj za pomocą wózka widłowego lub innej podobnej tego typu maszyny).

Stacje rozładunku

Za pomocą wciągnika i jego ruchomego ramienia, wsuwany jest na niego worek, który następnie wprowadza się do stacji. Po umieszczeniu go, zaczyna się jego rozładunek. Surowiec spada do leja zasypowego, a potem przemieszcza się go do końcowego zbiornika. Sam worek w trakcie opróżniania go podnoszony jest do góry. Ma to zapewnić bezproblemowy i ciągły rozładunek ze stacji Big Bag do kontenera odbiorczego.

Stacje Big Bag z powodu procesu swego działania uważane są za przyjazne i ułatwiające pracę człowieka przy załadunku/rozładunku dużych ilości surowców sypkich.

Artykuł napisany we współpracy z Mysak – firmą zajmującą się instalacjami technologicznymi i produkcją maszyn spożywczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie naczynia kupić do naszej restauracji?
Jakie naczynia kupić do naszej restauracji?
Prowadzenie restauracji jest przedsięwzięciem wieloaspektowym. Aby nasz lokal się utrzymał, i co ważne, przynosił zyski, konieczne jest posiadanie wiedzy z […]
Spersonalizowane etui – jak wyróżnić swój telefon?
Spersonalizowane etui – jak wyróżnić swój telefon?
Smartfon to urządzenie stosunkowo delikatne, narażone na wstrząsy i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu warto je zawsze odpowiednio […]
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje farb?
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje farb?
Na rynku dostępne są różne rodzaje farb malarskich. Różnią się one właściwościami, trwałością oraz wykończeniem, jakie pozostawiają na ścianie. Przed […]
Ostatnie wpisy