Life & Style

Jakimi sposobami wykonywane jest modelowanie włosów przez fryzjera?

Modelowanie włosów jest jedną z najczęściej wykonywanych usług fryzjerskich. Wiele osób przychodzi co tydzień do salonu na skorzystanie z takiego zabiegu. Pozwala ono na ułożenie fryzury w sposób przez klienta pożądany. Wygładza również włosy, a poprzez uniesienie ich od nasady – optycznie zwiększa objętość. Jakimi sposobami fryzjerzy wykonują modelowanie? Koniecznie przeczytaj.

Dobranie odpowiedniej szczotki

Fryzjerzy do modelowania fryzury używają specjalnie do tego przeznaczonych szczotek – okrągłych lub półokrągłych. Mają one różną średnicę. Jest ona dobierana indywidualnie dla każdej klientki na podstawie długości jej włosów. Zaleca się stosowanie możliwie jak największej średnicy do modelowania.

Kolejność w układaniu fryzury

Wydzielone pasma nawija się na szczotkę i wyciąga do góry przy jednoczesnym suszeniu ich suszarką. W pierwszej kolejności modelowane są włosy nad karkiem, następnie boki, a na koniec czubek głowy oraz ewentualna grzywka. Istotne jest, aby suszyć włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Umieszczanie strumienia suszarki „pod włos” uszkadza je i powoduje ich puszenie.

Jak znaleźć fryzjera, który wymodeluje włosy?

Każdy salon fryzjerski oferuje w swoich usługach modelowanie włosów. W mieście większym, jak i mniejszym jest to jedna z podstawowych czynności, jaką wykonują fryzjerzy. Wiele salonów oferuje takie usługi jak modelowanie włosów Poznań, Warszawa czy inne większe miasto, posiada takich fachowców, którzy zrobią to od ręki . Wystarczy znaleźć taką ofertę w gazecie lub Internecie, zadzwonić pod wskazany numer i umówić się na wizytę. Można również pójść tam osobiście i zapytać o wolny termin.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 4 =