Polecamy

Na co zwrócić uwagę wybierając żłobek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rzeczy, które powinieneś szukać przy wyborze przedszkola. Będziesz chciał uzyskać dobre wyczucie personelu, porozmawiać z innymi rodzicami, którzy mieli swoje dzieci uczęszczają do szkoły, i sprawdzić ich plan edukacji. Ważne jest również, aby porozmawiać z lekarzem dziecka o wszelkich obawach zdrowotnych, które należy rozwiązać przed umieszczeniem ich w każdym rodzaju opieki. Dla przyszłych rodziców wybór żłobka jest jedną z najważniejszych decyzji dla Twojego malucha. Oto kilka czynników, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o wyborze różnych żłobków, a także kilka rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim jeszcze postawi się stopę w jednym z nich.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest lokalizacja żłobka

Ważne jest, że masz dobry pomysł, jak daleko jest od domu lub pracy i czy istnieją jakieś opcje transportu publicznego w pobliżu. Jeśli planujesz jechać samochodem, to najlepiej, jeśli jest duży parking dostępny przez cały czas. Żłobek Mokotów jest miejscem, które warto wziąć pod uwagę.

-Jaki jest personel? Czy jest tam dobra mieszanka doświadczonych nauczycieli i pomocników? Czy są przyjaźni i gościnni? Czy możesz poznać ich jako ludzi, a nie tylko po ich tytułach lub rolach? Jeśli masz zamiar spędzić dużo czasu z tymi ludźmi, ważne jest, aby wszyscy dobrze się dogadywali. Nie chcesz, aby Twoje dziecko czuło się jak w środowisku, w którym nikt się o nie nie troszczy.

-Czy przedszkole jest skoncentrowane na dziecku?

-Ile dzieci przypada na jednego dorosłego opiekuna? Jaka jest proporcja w różnych porach dnia? W jaki sposób podejmuje się decyzje o tym, kto będzie zajmował się twoim dzieckiem?

-Czy jest jasny plan dnia, który wyjaśnia jakie czynności odbywają się o jakiej porze i jak długo trwają (np. jedna drzemka czy dwie)?

 

-Czy placówka posiada place zabaw z bezpiecznym wyposażeniem? Czy dzieci mogą swobodnie poruszać się w pomieszczeniach?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór odzieży, która będzie doskonała na wiosenną aurę
Wybór odzieży, która będzie doskonała na wiosenną aurę
Wiosna bywa bardzo nieprzewidywalna, dlatego zawsze warto zadbać o to, by w naszej szafie znalazły się odpowiednie ubrania. Zimne, mroźne […]
Jak dbać o maltańczyka
Jak dbać o maltańczyka
Maltańczyki to towarzyskie psy rasy miniaturowej o pogodnym usposobieniu. Są niezwykle wrażliwe i oddane właścicielowi, dlatego często występuje u nich […]
W jaki sposób spędzić dłuższy urlop z rodziną?
W jaki sposób spędzić dłuższy urlop z rodziną?
Tradycyjne leżenie na plaży nie jest dla każdego. Na pewno też nie sprawdzi się przy dłuższym urlopie. Wówczas szybko się […]
Ostatnie wpisy