Dom

Solidne zabezpieczenia domu

Domy pozbawione jakichkolwiek zabezpieczeń są niezwykle łakomym kąskiem dla złodziei oraz włamywaczy. Dlatego też każdy właściciel takiego obiektu powinien pomyśleć o zastosowaniu szeregu różnych rozwiązań, które w optymalnym stopniu zwiększą bezpieczeństwo jego rodziny. Zaleca się m.in. zamontowanie porządnej bramy wjazdowej na posesję, wysokiej na co najmniej 2,5 metra i wyposażonej w automatyczny system otwierania. Jeśli interesują nas tego typu bramy kujawsko pomorskie to województwo, na terenie którego działa wiele firm mających je w ofercie. 

Bez monitoringu się nie obejdzie

W celu zabezpieczenia domu warto w pierwszej kolejności wymienić zwykłe drzwi zewnętrzne na model antywłamaniowy o stalowej konstrukcji pióra i ościeżnic, wyposażony w kilka wzmocnionych zamków ze specjalnymi zasuwkami. Pamiętajmy, że im wyższa klasa produktu, tym lepszy poziom ochrony. Wiele doskonałych drzwi tego typu znajdziemy w szerokiej ofercie tego konkretnego sklepu: https://www.kolbuddom.pl/oferta/drzwi/drzwi-zewnetrzne/.

Drugim niezbędnym rozwiązaniem jest zamontowanie w budynku okien pancernych o bardzo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne (z okuciami antywyważeniowymi), rolet antywłamaniowych oraz markiz balkonowych. Ponadto nie obejdzie się bez zaawansowanego systemu alarmowego obejmującego liczne czujniki ruchu. Należy go aktywować zwłaszcza przed pójściem spać oraz wtedy, gdy przez dłuższy czas przebywamy poza domem. Z pewnością przydadzą się również kamery IP łączące się z internetem, które pozwalają podglądać to, co dzieje się we wnętrzach obiektu z dowolnego miejsca na świecie. Dodajmy, że całkiem dobrym pomysłem jest też wynajęcie firmy ochroniarskiej. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =