Dom

Strefa odpoczynku w twoim ogrodzie

Ogród to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w letnie dni. Warto zadbać o komfort wszystkich domowników i gości uczestniczących w spotkaniach na świeżym powietrzu.

Grille, ogniska i meble wypoczynkowe

Jedną z najczęściej spotykanych form rozrywki spotykanych w przydomowych ogrodach jest grillowanie i organizowanie ognisk. Warto w tym celu zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Może to być grill przenośny, na węgiel drzewny lub grill elektryczny. Jednak dysponując czasem i funduszami oraz miejscem we własnym ogrodzie możemy zdecydować się na wybudowanie kamiennego lub ceglanego pieca do grillowania. Dla ognisk warto wyznaczyć przestrzeń dla rozpalania ognia cegłami lub kamieniami aby ochronić ogród przed ewentualnym pożarem. Niezależnie od tego czy wybieramy ognisko czy grilla musimy przy nim na czymś i przy czymś usiąść. Dobrym pomysłem są ekskluzywne meble z technorattanu. Sploty je tworzące mogą kojarzyć się z wikliną jednak materiał ten jest o wiele trwalszy i również estetyczny. Z technorattanu wykonuje się stoły, stoliki, ławy, zestawy wypoczynkowe, pufy fotele o różnych kształtach, a nawet huśtawki, które przydadzą się nie tylko dzieciom ale i dorosłym.

Schronienie przed deszczem lub skwarem

Czasami potrzebujemy w ogrodzie zadaszonego miejsca, w którym możemy ukryć się przed nadmiernym słońcem lub deszczem. Wszyscy znają altanki wykonywane najczęściej z drewna. Warto jednak przyjrzeć się opcji jaką jest pawilon ogrodowy wykonany z nieprzemakalnego materiału rozciąganego na składanym stelażu metalowym. Taki pawilon na zimę możemy schować w domu, aby nie niszczał, mamy też dowolność jeśli chodzi o ustawienie go, podczas gdy klasyczne altanki pozostają w stałym miejscu. W pawilonie ogrodowym możemy też zwinąć lub rozwinąć ściany boczne, w zależności od naszych potrzeb.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − jeden =