Polecamy

W pełni kontrolowany dostęp do pomieszczeń bankowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Banki to miejsca, w których zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa klientom, pracownikom oraz wszelkim środkom finansowym czy danym osobowym ma najwyższy priorytet. Przez wiele lat najpopularniejszymi zabezpieczeniami były klasyczne zamki oraz elektroniczne panele ze skomplikowanymi szyframi. Współcześnie rozwiązania te są uważane za niepraktyczne i przestarzałe. O wiele efektywniejszą technologią jest bezdotykowy system dostępu, który oferuje wiele dodatkowych funkcji, gwarantując przy tym wysoki komfort użytkowania.

Z czego składa się nowoczesny system monitorowania dostępu w banku?

Rozwiązanie to wykorzystuje sprawdzoną technologię RFID (Radio Frequency Identification), która pozwala na bezdotykową transmisję danych. System obejmuje czytniki podłączone do komputera ze specjalnym oprogramowaniem. W celu uzyskania dostępu do konkretnego pomieszczenia czy budynku, należy do czytnika przyłożyć transponder, czyli identyfikator w postaci breloka lub karty. Dzięki wbudowanej w niego antenie, informacje identyfikacyjne zostają przesłane do czytnika RFID. Ten z kolei przekształca fale radiowe w dane cyfrowe i przekazuje je do systemu komputerowego. Wszystko odbywa się szybko, wygodnie i maksymalnie bezpiecznie.

Do czego można wykorzystać system kontroli dostępu w placówce bankowej?

Za pomocą tego niezawodnego rozwiązania skutecznie wydziela się w banku strefy, do których dostęp będą mieli jedynie określeni pracownicy. Zabezpiecza się poszczególne pomieszczenia przed wejściem do nich klientów banku lub innych niepożądanych osób. To skuteczna ochrona nie tylko miejsc z pieniędzmi, ale także wszelkich danych cyfrowych, dokumentów, komputerów czy drukarek. Czytniki kontrole mogą być instalowane w pojedynczych pomieszczeniach lub przy wejściach do większych stref w danej placówce. Z pomocą niezawodnego systemu bibinet dla banków tworzy się kompleksowe zabezpieczenie, którym bardzo łatwo zarządzać.

Jakie zalety ma bezdotykowa kontrola dostępu w banku?

Oprócz skutecznego zabezpieczenia, system bibinet ma również kilka innych atutów. Jednym z nich jest przede wszystkim o wiele szybsze działanie od klasycznych rozwiązań, takich jak drzwi z tradycyjnymi zamkami czy koniecznością wpisywania kodów. Dużym plusem jest możliwość wygodnego rozbudowywania systemu na dodatkowe pomieszczenia czy budynki oraz modernizacja jego funkcjonalności. Służy on nie tylko do kontroli dostępu, ale także m.in. do monitorowania czasu pracy wszystkich zatrudnionych osób. Z jego pomocą zapewnia się pracownikom skuteczną ochronę, jednocześnie optymalizując wiele procesów i zwiększając efektywność działań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stylowa odzież sportowa
Stylowa odzież sportowa
Odpowiednia odzież jest dla nas ważna, więc za każdym razem dokładnie się jej przyglądamy. W ten sposób zamierzamy dobrze ocenić […]
Jak dodatkowo zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Jak dodatkowo zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Używaj blokady na kierownicę Blokada kierownicy to skuteczny sposób na odstraszenie złodziei samochodów. Złodziej nie będzie mógł odjechać Twoim samochodem, […]
Smugi po myciu szyb samochodowych – co zrobić, żeby ich nie było?
Smugi po myciu szyb samochodowych – co zrobić, żeby ich nie było?
Każdy kierowca zetknął się już z takim problemem, że po umyciu samochodu – czyli również i szyb – pozostają na […]
Ostatnie wpisy