W naszym kraju często dochodzi do kolizji na drogach. Ma to związek z kiepskimi warunkami drogowymi, niebezpieczną jazdą kierowców lub chwilową nieuwagą. Pojazdy są zabezpieczone przed ponoszeniem finansowych konsekwencji takich zdarzeń za pomocą obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kiedy zrezygnować z polisy? Czego dotyczy wypowiedzenie OC? O czym pamiętać?
Na stronie https://wygodnie.pl/porady/benefia-wypowiedzenie-oc znajdziemy garść przydatnych informacji o tym, kiedy zrezygnować z polisy OC. Pamiętajmy, że za brak takiego ubezpieczenia grożą wysokie kary finansowe. Dotyczy to nie tylko Polski, lecz także całej Europy i większości światowych krajów. Prawo wskazuje, że można w niektórych sytuacjach złożyć wypowiedzenie OC. Zakłady Ubezpieczeń będą mieć to na uwadze jedynie w kilku aspektach, jakie poparte są ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Okazuje się, że wszystkie zakłady muszą przyjąć taką dokumentację w danej sytuacji. Wypowiedzenie OC kierowca złoży wtedy, gdy posiadamy ubezpieczenie w innym zakładzie, okres ubezpieczenia się kończy, czy też wyrejestrowaliśmy auto. Nie należy wypowiadać umowy, gdy sprzedajemy pojazd. Wtedy OC przechodzi na nowego nabywcę, a my fakt ten zgłaszamy w Towarzystwie Ubezpieczeniowym.