Polecamy

Badanie wzroku – co wchodzi w jego skład?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompleksowe badanie oczu to dokładna ocena stanu zdrowia oczu i wzroku. Może obejmować ogólne badanie, testy ostrości wzroku, rozszerzenie źrenic, odruchy i pola widzenia, tonometrię (pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego), bezpośrednią i pośrednią oftalmoskopię (badanie wnętrza oka) oraz inne testy w razie potrzeby.

Testy wzroku 

Polegają one na patrzeniu na litery i liczby na planszach umieszczonych przed Panem/Panią. Badanie przeprowadzane jest w różnych odległościach od oczu, aby upewnić się, że Twoje widzenie jest wyraźne na wszystkich odległościach.

Badanie refrakcji

Jest to test, który określa receptę na okulary (jeśli ich potrzebujesz). Wykonuje się je poprzez spojrzenie przez urządzenie zwane autorefraktorem lub retinoskopem, które mierzy, jak dobrze twoje oczy współpracują ze sobą, aby skupić bliskie i dalekie obiekty.

Pomiar ciśnienia w oku 

Dokonuje się go za pomocą specjalnego przyrządu zwanego tonometrem, który mierzy ciśnienie wewnątrz oka i dostarcza informacji o tym, czy jaskra może się rozwinąć w przyszłości. Wysokie ciśnienie w oku może prowadzić do uszkodzenia nerwu wzrokowego, a w przypadku braku leczenia do utraty wzroku.

Biomikroskopia w lampie szczelinowej 

Badanie siatkówki i innych części oka za pomocą mikroskopu. Badanie to jest szczególnie przydatne do wykrywania oznak zwyrodnienia plamki żółtej lub innych chorób degeneracyjnych, takich jak jaskra, zaćma i retinopatia cukrzycowa.

Jeśli chcesz się poddać badaniom, to sprawdź stronę: https://medaroptyk.pl/badania/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Osuszacze powietrza – charakterystyczne cechy urządzeń, typy oraz ich zastosowanie
Osuszacze powietrza – charakterystyczne cechy urządzeń, typy oraz ich zastosowanie
Osuszacze powietrza to świetny sposób na usunięcie nadmiaru wilgoci z powietrza, co może pomóc w walce z pleśnią, grzybami i […]
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje kołder?
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje kołder?
Spokojny sen to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na odpoczynek i regenerację organizmu. Aby jednak tak rzeczywiście było, potrzebujemy optymalnych […]
Jak robić dobre zdjęcia?
Jak robić dobre zdjęcia?
Odpowiedni sprzęt Żeby robić dobre zdjęcia, trzeba przede wszystkim zainwestować w odpowiedni sprzęt. Podstawowym narzędziem do tworzenia fotografii jest aparat […]
Ostatnie wpisy