Polecamy

Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz treningi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres pandemii wpływa negatywnie na kondycje fizyczną Polaków. Wiele osób, które dotychczas nie miało problemu z formą, aktualnie zmaga się z większą ilością tkanki tłuszczowej, gorszym rozciągnięciem lub po prostu gorszą kondycją. Warto zadbać o te aspekty, ponieważ są one istotne w życiu każdego człowieka.

Jak zacząć trenować?

Trening może być wykonywany na przeróżne sposoby. Jedni lubią biegać, inni ćwiczyć na siłowni a jeszcze inni korzystać z roweru czy też basenu. Każdy powinien dopasować aktywność fizyczną pod siebie. Najtrudniej w tym wszystkim zacząć, ponieważ wiąże się to z wyjściem poza swoją strefę komfortu. Trening dla początkujących, bo tak należy nazwać stawianie pierwszych kroków w aktywności fizycznej powinien odbywać z pomocą trenera. Osoba ta pomoże w dobraniu odpowiednich ćwiczeń, a także pokaże technikę wykonywania ich. Podczas pierwszego treningu z trenerem można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o treningu, a także odpowie on na wszystkie pytania. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ wystarczy jedno spotkanie z odpowiednią osobą żeby od razu poczuć się pewniej. Przykład oferty znajduje się tutaj.

Zalety treningu:

  1. Pewność siebie – z każdym treningiem pewność siebie wzrasta. Osoby trenujące nie boją się zabierać głosu wśród innych ludzi, a także czasami trzeba zapytać kogoś o dane ćwiczenie, więc należy się otworzyć przed obcym.
  2. Radość z życia – podczas treningu wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, to właśnie dzięki nim ludzie mają uśmiech na twarzy. 
  3. Reżim treningowy – powtarzając treningi regularnie, stają się one rutyną. Dzięki temu człowiek jest bardziej zorganizowany i potrafi podporządkować resztę dnia do swoich ćwiczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sporty ekstremalne – czy są dla każdego?
Sporty ekstremalne – czy są dla każdego?
Uprawianie sportu niesie za sobą wiele korzyści, takich jak poprawa samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Istnieją również sporty ekstremalne, które […]
Płyty tarasowe czy kostka brukowa?
Płyty tarasowe czy kostka brukowa?
Aranżacja przestrzeni wokół domu jest równie ważna jak przygotowanie przestrzeni wewnątrz nieruchomości. Podstawowym elementem podczas projektowania ogrodu jest zaplanowanie rodzaju […]
Przechowywanie rowerów w pracy – najlepsze rozwiązania dla firm
Przechowywanie rowerów w pracy – najlepsze rozwiązania dla firm
W naszych czasach coraz więcej osób przesiada się z samochodu na rower. Przynosi to duże korzyści. Nie tylko dbamy w […]
Ostatnie wpisy