Polecamy

Co sprawdzić w aucie podczas przeglądu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawność naszego samochodu wpływa nie tylko na komfort naszej jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Ze względu na to nasze auto powinno być poddawane obowiązkowym, okresowym przeglądom, podczas których serwisanci i mechanicy dokonują oględzin całego samochodu. Na podstawie przeprowadzonego badania określają oni, czy auto nadaje się do jazdy i czy może być dopuszczone do ruchu. W razie usterek lub awarii dokonują konkretnych napraw. Przegląd może wyglądać różnie, w zależności od sposobu działania danej stacji kontroli pojazdów. Niezależnie od tego, podczas jego trwania zawsze powinny być sprawdzone te same układy i elementy.

Co sprawdzić na przeglądzie?

Podczas profesjonalnego przeglądu sprawdzane są wszelkie elementy i układy, mające kluczowe znaczenie w kwestii bezpiecznego podróżowania. Do podstawowych elementów sprawdzanych przez diagnostę należą oświetlenie, które musi być całkowicie sprawne, a także stan ogumienia. Należy pamiętać, że według prawa bieżnik w oponach nie powinien mieć mniej niż 1,6 mm. Oprócz tego skrupulatnie sprawdza się stan szyb oraz karoserii. Później konieczne jest sprawdzenie układu hamulcowego, którego dokonuje się na specjalnym stanowisku rolkowym.

Nie można zapomnieć również o układzie kierowniczym, stanie amortyzatorów, pomiarze emisji spalin, a także instalacji LPG, o ile pojazd takową posiada. W razie awarii i usterek w którymś z układów, musimy przystąpić do ich naprawy zaopatrując się w odpowiednie części. W tym celu warto odwiedzić sklep motoryzacyjny Wrocław, czy też sklep motoryzacyjny Poznań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wkładki gwintowe – czym mogą się od siebie różnić poszczególne rodzaje?
Wkładki gwintowe – czym mogą się od siebie różnić poszczególne rodzaje?
Wkładki gwintowe zostały opracowane, aby naprawiać uszkodzone gwinty i wzmacniać konstrukcję jeśli komponenty mają mniejszą wytrzymałość lub są wykonane z […]
Z jakiego typu okazji możemy się wybrać po kwiaty do kwiaciarni?
Z jakiego typu okazji możemy się wybrać po kwiaty do kwiaciarni?
Kwiaciarnie są świetne na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy są to urodziny, rocznica, czy też po prostu dlatego, że […]
Na jakie parametry i właściwości należy zwrócić uwagę przy wyborze firany?
Na jakie parametry i właściwości należy zwrócić uwagę przy wyborze firany?
Wybór firan do mieszkania lub domu ma duże znaczenie. Stanowią one w końcu główny dodatek do okna i w dużym […]
Ostatnie wpisy