Technologia

Na jakie przypadłości cierpiały konsole Sony II generacji?

Konsola PlayStation 2 to zdecydowanie ikona XXI wieku, która darzona jest niesamowitym sentymentem rzeszy maniaków gier. Do dzisiaj PlayStation 2 cieszy się niesamowitym uznaniem, a wersja Slim jest bodajże najmniejszą konsolą z najwyższej półki, jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne. Niestety, konsole – jak na elektronikę przystało – były podatne na pewne usterki, które dokuczały grającym uniemożliwiając spokojną grę.

Nieraz serwisowanie konsoli było jedyną opcją uporania się z problemem: https://www.serwiskonsol.com/.

PS2 – najczęstsze usterki

Patrząc przez pryzmat różnorodnych konsol do gier, PlayStation drugiej generacji nie należało do szczególnie wadliwych. Zdecydowanie najbardziej podatny na usterki (80% wszystkich awarii) był laser konsoli, który bardzo często ulegał zużyciu i niezbędna była jego wymiana. Warto zauważyć, że w czasach świetności PS2 wymiana lasera była niesamowicie kosztownym przedsięwzięciem.

Na dzień dzisiejszy sytuacja ma się znacznie lepiej, a przeprowadzenie naprawy tejże konsoli nie jest drogie w zestawieniu z produktami wyższych generacji: https://www.serwiskonsol.com/naprawa-playstation-2/.

Drugą często spotykaną usterką było uszkodzenie kabla służącego do przesyłania sygnału do telewizora. Kabel ten dość słabo znosił długotrwałe zginanie, stąd przy ciągłym przenoszeniu konsoli w niewłaściwy sposób, szybko zaczynał szwankować przesył sygnału, czego wynikiem było stałe, bądź częściowe utracenie łączności na linii TV – konsola.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dwadzieścia =