Polecamy

Jak aplikować folię na szyby samochodowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dokładnie oczyść szybę

Folię na szyby samochodowe możesz nakładać na wiele sposobów. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie szyby wodą z mydłem. Chcesz mieć ładną, czystą powierzchnię dla folii, tak aby przylegała ona prawidłowo. Chcesz również upewnić się, że nie ma żadnych olejów z rąk na szkle, ponieważ uniemożliwi to folię od przyklejania dobrze. Jeśli używasz płynu do mycia naczyń, powinien on usunąć wszystkie oleje z rąk.

Przygotuj folię

Gdy masz już czysty kawałek szkła, wytnij folię do rozmiaru i odklej około 2 centymetrów podkładu na jednym końcu. Kiedy będziesz gotowy do nałożenia folii, upewnij się, że jest ona trzymana mocno przy jednej stronie okna (lub jakiegokolwiek elementu, na który ją nakładasz), aby nie poruszyła się podczas odklejania materiału podkładowego z drugiej strony. 

Przyklej do szyby

Gdy na jednej stronie folii nie ma już materiału podkładowego, ostrożnie pociągnij ją do góry, aż przyklei się do siebie na ponad połowie swojej szerokości; następnie delikatnie przyciśnij ten fragment, aż całkowicie przylgnie do szyby lub przedmiotu, na który naklejana jest folia do przyciemniania szyb. Powtórz ten proces dla innych odcinków, aż wszystkie kawałki zostaną nałożone równomiernie na każdą stronę okna lub innego przedmiotu, który ma być pokryty folią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Metody używane do badania konstrukcji ze stali
Metody używane do badania konstrukcji ze stali
Współcześnie niemal na każdym kroku można zauważyć różne obiekty wykonane ze stali – m.in. hale magazynowe i produkcyjne, warsztaty, wiaty […]
Z jakich materiałów jest wykonywana damska bielizna?
Z jakich materiałów jest wykonywana damska bielizna?
Bielizna to element garderoby, który ma bezpośredni kontakt ze skórą. W związku z tym dbamy nie tylko o to, aby […]
Czy warto zdecydować się na system automatycznego nawadniania ogrodu?
Czy warto zdecydować się na system automatycznego nawadniania ogrodu?
Piękny ogród bez wysiłku Panująca w Polsce od kilku lat susza sprawia, że rośliny rosnące w ogrodach wymagają regularnego nawadniania. […]
Ostatnie wpisy