Polecamy

Czapki dla dzieci – jak wybierać je odpowiednio do pory roku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice małych dzieci stoją przed dużym wyzwaniem, kiedy dobierają dla nich garderobę przed wyjściem na dwór. Dużym ułatwieniem, bez względu na porę roku, będzie zainwestowanie w okrycia głowy, dopasowane do temperatury na zewnątrz.

Na każdą porę roku

Małe dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na skrajnie niskie i ujemne temperatury, łatwiej ulegają bowiem przegrzaniu oraz przeziębieniu. Szczególnie w trakcie ujemnych temperatur warto zainwestować w czapki dla dzieci zima bywa bowiem bardzo kapryśna.

Najlepszym rozwiązaniem będzie czapka wykonana z materiału odpornego na wilgoć, coraz częściej można spotkać nakrycia głowy z syntetycznych tworzyw termicznych, które doskonale chronią głowę przed utratą temperatury. Ich zaletą jest niezwykle cienka struktura, dzięki której czapka może być noszona pod kapturem.

Ciepłe nakrycie warto zakładać dziecku również jesienią i wiosną. Okresy przejściowe sprzyjają łapaniu przeziębienia, wystarczy chwila nieuwagi a dziecko się przewieje. Z kolei latem nakrycie głowy ma pełnić zupełnie inna funkcję, dlatego powinno być dopasowane do temperatury. Idealnie sprawdzą się kapelusze dziecięce wykonane z wysokiej jakości bawełny, która przepuszcza powietrze, nie dopuszczając do przegrzania.

Kapelusz powinien być wykonany z jasnej tkaniny, a także zaopatrzony w daszek, chroniący twarz przed promieniami słonecznymi. Również wybierając się z dzieckiem na sanki czy narty, czapka powinna zostać uwzględniona, nawet kiedy malec zakłada kask. Stylowe modele takich produktów można dostać np. na https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/menu/czapki/dziewczece-1009.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie formy naprawy mogą być zrealizowane w serwisie motocyklowym?
Jakie formy naprawy mogą być zrealizowane w serwisie motocyklowym?
Motocykle należą do najpopularniejszych pojazdów zaraz po samochodach osobowych, które stanowią zdecydowanie najliczniejszą grupę maszyn poruszających się po drogach. Z […]
Klasyczne gry podwórkowe
Klasyczne gry podwórkowe
Choć w obecnych czasach popularnym jest pogląd, że dzieci nie bawią się już na podwórkach i placach zabawach, a spędzają […]
Miejsca na udany weekendowy wypoczynek
Miejsca na udany weekendowy wypoczynek
Podróżowanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie przyjemnie wolnego czasu. Pozwala nam ono na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości […]
Ostatnie wpisy