Polecamy

Czapki dla dzieci – jak wybierać je odpowiednio do pory roku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice małych dzieci stoją przed dużym wyzwaniem, kiedy dobierają dla nich garderobę przed wyjściem na dwór. Dużym ułatwieniem, bez względu na porę roku, będzie zainwestowanie w okrycia głowy, dopasowane do temperatury na zewnątrz.

Na każdą porę roku

Małe dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na skrajnie niskie i ujemne temperatury, łatwiej ulegają bowiem przegrzaniu oraz przeziębieniu. Szczególnie w trakcie ujemnych temperatur warto zainwestować w czapki dla dzieci zima bywa bowiem bardzo kapryśna.

Najlepszym rozwiązaniem będzie czapka wykonana z materiału odpornego na wilgoć, coraz częściej można spotkać nakrycia głowy z syntetycznych tworzyw termicznych, które doskonale chronią głowę przed utratą temperatury. Ich zaletą jest niezwykle cienka struktura, dzięki której czapka może być noszona pod kapturem.

Ciepłe nakrycie warto zakładać dziecku również jesienią i wiosną. Okresy przejściowe sprzyjają łapaniu przeziębienia, wystarczy chwila nieuwagi a dziecko się przewieje. Z kolei latem nakrycie głowy ma pełnić zupełnie inna funkcję, dlatego powinno być dopasowane do temperatury. Idealnie sprawdzą się kapelusze dziecięce wykonane z wysokiej jakości bawełny, która przepuszcza powietrze, nie dopuszczając do przegrzania.

Kapelusz powinien być wykonany z jasnej tkaniny, a także zaopatrzony w daszek, chroniący twarz przed promieniami słonecznymi. Również wybierając się z dzieckiem na sanki czy narty, czapka powinna zostać uwzględniona, nawet kiedy malec zakłada kask. Stylowe modele takich produktów można dostać np. na https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/menu/czapki/dziewczece-1009.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów powinien być wykonany domek letniskowy?
Z jakich materiałów powinien być wykonany domek letniskowy?
Nie ma jednego właściwego materiału na domki letniskowe. Jedni będą je budować z bloczków betonowych, niektórzy postawią na stylową cegłę, […]
Reklamy świetlne – jakie są ich rodzaje?
Reklamy są wszędzie na świecie, ale nie wszystkie są tak skuteczne, jak mogłyby być. Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że […]
Jak mieć dobrą stronę www?
Jak mieć dobrą stronę www?
Wizerunek w branży buduje się dzisiaj głównie za pośrednictwem internetu. Posiadanie dobrej strony www w dużej mierze determinuje to, jak […]
Ostatnie wpisy