Polecamy

Czy warto karmić zwierzęta suplementami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach zwierzęta odgrywają ważną rolę w życiu człowieka, często traktowane są wręcz jako członkowie rodziny. W związku z tym ludzie starają się dbać o nie i troszczą się między innymi o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Głównym i podstawowym wyrazem troski jest regularne podawanie jedzenia zwierzęciu.

Jednak gotowa karma czy nawet samodzielnie przygotowane jedzenie to za mało, by zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe naszego pupila. Dlatego warto wprowadzić do jego diety także suplementy, które dodatkowo dostarczą potrzebne składniki odżywcze takie jak np. witaminy, aminokwasy, oleje czy minerały.

Dodatkowe odżywianie nie tylko podczas choroby

Często zdarza się, że suplementy podawane są dopiero wtedy, gdy zwierzę zachoruje i weterynarz zaleci stosowanie konkretnego produktu. Jednak warto podawać je przede wszystkim profilaktycznie, żeby zapobiec ewentualnym chorobom i zaburzeniom prawidłowego funkcjonowania.

Tego rodzaju preparaty znajdziemy w każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt, gdzie możemy także skorzystać z rady doświadczonego pracownika. Warto dodać, że preparaty odżywcze są polecane nie tylko dla zwierząt typowo domowych jak pies czy kot, ale istnieją także np. suplementy dla gołębi.

Jednak w każdym przypadku warto wybierać jedynie produkty sprawdzone i wysokiej jakości, bo tylko takowe mogą realnie wpłynąć na poprawę zdrowia zwierzęcia. Dla ptaków wiele z nich dostępnych jest na https://mojgolab.pl/. Jeśli sami nie potrafimy dokonać wyboru to możemy poprosić o radę weterynarza, który poleci skuteczny preparat, niezbędny w przypadku konkretnego zwierzęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie filtry kupić do domu?
Jakie filtry kupić do domu?
Inwestując niemałe pieniądze w sprzęt AGD renomowanych producentów warto jest wykorzystać pełnię możliwości, jaka dają nam proponowane przez nich nowoczesne […]
Niania dla dziecka – jakie powinna mieć kompetencje?
Niania dla dziecka – jakie powinna mieć kompetencje?
Wielu rodziców zastanawia się z kim zostawić dziecko podczas ich nieobecności. Jeśli wśród rodziny lub znajomych nie ma takiej osoby, […]
Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet dentysty?
Gabinet dentystyczny jest zwykle pierwszym miejscem, do którego udają się ludzie, gdy boli ich ząb. Istnieje jednak znacznie więcej powodów, […]
Ostatnie wpisy