Technologia

Do czego służą i gdzie są używane przecinarki?

Jednym z urządzeń wykorzystywanych powszechnie w różnych gałęziach przemysłu jest przecinarka. Służy ona przede wszystkim do szybkiego i precyzyjnego przecinania elementów wykonanych z różnorodnych tworzyw, charakteryzujących się zazwyczaj dużą twardością oraz wytrzymałością. Doskonałym przykładem jest choćby metal. Wiele funkcjonalnych modeli przecinarek można zobaczyć i zamówić na http://www.str-faktor.com/oferta/jaespa-przecinarki-tasmowe/pionowe-przecinarki-do-odlew%C3%B3w-%C5%BCeliwnych,-alu-i-tworzyw.html.

Sprzęt do zadań specjalnych 

Przecinarki są stosowane do cięcia zarówno metalu, jak i drewna, glazury, styropianu, rur PCV, a nawet asfaltu. Najpopularniejsze są modele taśmowe oraz tarczowe. Te pierwsze są znacznie tańsze, ale jednocześnie mniej dokładne i o ograniczonej funkcjonalności. Wyróżniają się nieskomplikowaną budową, a materiałem odpowiedzialnym za cięcie jest w nich specjalna taśma zębata, przesuwająca się za pomocą kół, które obracają się zawsze współbieżnie. Tego rodzaju urządzenia są używane głównie do cięcia w linii prostej i uzyskiwania nieregularnych kształtów.

Z kolei przecinarki tarczowe są bardziej uniwersalne i zaawansowane, a także znacznie większe. Posiadają zasilanie elektryczne albo spalinowe. Idealnie nadają się do wykonywania wszelkich zadań, w których liczy się wysoka precyzja (fantazyjne kształty nie stanowią dla nich żadnego problemu). Ich jedyną wadą jest tak naprawdę głośna praca oraz wysoka cena. Oprócz tego wyróżniamy jeszcze modele plazmowe i wodne. Wymienione sprzęty są używane przede wszystkim w zakładach przemysłowych i produkcyjnych (wytwarzanie seryjne), profesjonalnych stolarniach, warsztatach samochodowych, warsztatach przydomowych oraz na placach budowy. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + dziewiętnaście =