Technologia

Do czego służą i gdzie są używane przecinarki?

Jednym z urządzeń wykorzystywanych powszechnie w różnych gałęziach przemysłu jest przecinarka. Służy ona przede wszystkim do szybkiego i precyzyjnego przecinania elementów wykonanych z różnorodnych tworzyw, charakteryzujących się zazwyczaj dużą twardością oraz wytrzymałością. Doskonałym przykładem jest choćby metal. Wiele funkcjonalnych modeli przecinarek można zobaczyć i zamówić na http://www.str-faktor.com/oferta/jaespa-przecinarki-tasmowe/pionowe-przecinarki-do-odlew%C3%B3w-%C5%BCeliwnych,-alu-i-tworzyw.html.

Sprzęt do zadań specjalnych 

Przecinarki są stosowane do cięcia zarówno metalu, jak i drewna, glazury, styropianu, rur PCV, a nawet asfaltu. Najpopularniejsze są modele taśmowe oraz tarczowe. Te pierwsze są znacznie tańsze, ale jednocześnie mniej dokładne i o ograniczonej funkcjonalności. Wyróżniają się nieskomplikowaną budową, a materiałem odpowiedzialnym za cięcie jest w nich specjalna taśma zębata, przesuwająca się za pomocą kół, które obracają się zawsze współbieżnie. Tego rodzaju urządzenia są używane głównie do cięcia w linii prostej i uzyskiwania nieregularnych kształtów.

Z kolei przecinarki tarczowe są bardziej uniwersalne i zaawansowane, a także znacznie większe. Posiadają zasilanie elektryczne albo spalinowe. Idealnie nadają się do wykonywania wszelkich zadań, w których liczy się wysoka precyzja (fantazyjne kształty nie stanowią dla nich żadnego problemu). Ich jedyną wadą jest tak naprawdę głośna praca oraz wysoka cena. Oprócz tego wyróżniamy jeszcze modele plazmowe i wodne. Wymienione sprzęty są używane przede wszystkim w zakładach przemysłowych i produkcyjnych (wytwarzanie seryjne), profesjonalnych stolarniach, warsztatach samochodowych, warsztatach przydomowych oraz na placach budowy. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × trzy =