Polecamy

Jak bawić się kolorem ubrań i butów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Choć wiele osób stara się temu zaprzeczyć, to prawda jest taka, że książkę ocenia się po okładce. Szczególnie na początku, kiedy kompletnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, czego możemy się spodziewać po jej wnętrzu. Z człowiekiem jest niemalże identycznie. Zanim ktoś zdecyduje, że chce nas poznać, najpierw ocenia nasz wygląd. Z tego powodu tak bardzo ważne jest to, aby dbać także o swoją zewnętrzną stronę. Jeśli więc nie czujesz się pewnie w kontekście mody, a na swoim koncie masz kilka kolorystycznych wpadek – koniecznie przeczytaj ten tekst. Dobry wygląd i świetnie samopoczucie to tylko kwestia kilku zasad.

Postaw na kilka kolorów

Choć wiele blogerek modowych tworzy stylizację w oparciu nawet o kilkanaście kolorów, nie jest to dobry pomysł dla osoby, która nie czuje się pewnie w kontekście obowiązujących trendów. Prawdę mówiąc, niewielu osobom pasują takie pstrokate stylizacje. Absolutnie nie świadczy to o tym, że powinnaś zakładać tylko szarą marynarkę i czarne buty. Bawienie się kolorem nie jest niczym złym, jednak trzeba znać umiar. Różowa kurtka, niebieska torebka, żółte rurki i fioletowe kozaczki za kolano raczej nie są dobrym połączeniem, jeśli wybierasz się do sklepu. Tworząc stylizacje, warto ograniczyć się do trzech barw, tak aby nie wyglądać ponuro, a jednocześnie prezentować się elegancko i z klasą.

Kilka odcieni jednego koloru

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które chcą wyglądać kolorowo, ale nie do końca czują, w jaki sposób łączyć barwy, to ta rada świetnie sprawdzi się u Ciebie. Obecnie bardzo w trendach są wszelkiego rodzaju stylizacje, które bazują na jednym kolorze, czyli tak zwane zestawy monochromatyczne. Wówczas przykładowo wystarczy wyciągnąć z szafy czerwone spodnie i dobrać do nich czerwoną koszulę, buty i torebkę. Choć mogłoby się wydawać, że taki zestaw będzie wyglądać nudnie – nic z tych rzeczy. Zdecydowanie zwraca on na siebie uwagę. Bardzo ważnym aspektem w tego typu stylizacjach jest to, aby dobrać odpowiednią gamę kolorystyczną do swojego typu urody. Inne kolory będą bowiem pasować do blondynek, a inne do brunetek.

Efekt ombre

Znalezienie kilku rzeczy w identycznym odcieniu może stanowić duże wyzwanie. Nie należy jednak się tym martwić, nawet jeśli planujemy ubrać się od stóp do głów w kolor zielony lub niebieski. Modne bowiem stają się stylizacje wywołujące efekt ombre. Są to takie zestawy, które bazują na ubraniach i dodatkach w tym samym kolorze, ale innym odcieniu. Choć w przypadku doboru tego typu stylizacji należy zachować większą ostrożność niż podczas kompletowania monochromatycznego outfitu, to jednak w wielu przypadkach stanowią one dużo ciekawszą alternatywę. Mało osób wie, że przykładowo czerwone sneakersy damskie będą wyglądać świetnie w połączeniu z różowymi bermudami.

Uważaj na neon

Jaskrawe kolory wyglądają świetnie! Z nimi nie przejdziesz niezauważona, tym bardziej że to najbardziej rozchwytywane barwy tego lata. Choć zabawa nimi to świetny pomysł nie tylko podczas festiwali, ale także na co dzień, to warto podkreślić, że mocna limonka czy jaskrawy róż zazwyczaj nie sprawdzą się w zestawach monochromatycznych. Są to kolory na tyle mocne, że warto zestawić je z nieco bardziej stonowanymi kolorami. Neonowa torebka lub bluzka w zupełności wystarczą. Pozostałe ubrania powinny stanowić swego rodzaju tło dla bardziej wyrazistych elementów.

Odważ się na więcej

Ubrania, buty i torebki powstały nie tylko po to, aby odgrywać rolę funkcjonalnych przedmiotów, ale także, aby dostarczać nam radości. Z tego powodu nie powinnyśmy zamykać się na klasyczne i sprawdzone zestawy, a eksperymentować ze stylizacjami. Nie warto więc decydować się na łączenie ze sobą nudnych kolorów. Jeśli należysz do bardziej zachowawczych osób, postaw chociażby na jeden barwny dodatek. Łącznie ciemnego z ciemnym rzadko wygląda dobrze. Ponadto sprawia, że cała stylizacja wygląda przytłaczająco, a my same możemy zostać uznane za o wiele starsze, niż w rzeczywistości jesteśmy. Umówmy się, tego nie chciałaby żadna kobieta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa kortów tenisowych – co warto wiedzieć przed budową?
Budowa kortów tenisowych – co warto wiedzieć przed budową?
Budowa kortów tenisowych – co powinieneś wiedzieć przed budową? Możesz zrobić to sam, ale jeśli nie masz doświadczenia, sugerujemy wynajęcie […]
Jak wykonywać połączenia bez użycia komputera?
Jak wykonywać połączenia bez użycia komputera?
Bramka VoIP to nowoczesne urządzenie telekomunikacyjne, które pozwala na bezpieczne i szybkie nawiązywanie połączeń z sieci telefonicznej bez użycia tradycyjnego […]
Jaki sprzęt specjalistyczny wymaga regularnego serwisu?
Jaki sprzęt specjalistyczny wymaga regularnego serwisu?
Sprzęt stosowany przez służby ratownicze musi być w pełnej gotowości przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i […]
Ostatnie wpisy