Polecamy

Depresja – jakie daje objawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja jest powszechną, ale poważną chorobą medyczną, która negatywnie wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i działania. Depresja to nie to samo, co zły dzień lub ciężki okres. O depresji mówimy wtedy, gdy uczucie smutku, pustki lub bezwartościowości przeszkadza w codziennym życiu przez tydzień lub dłużej.

Objawy depresji różnią się znacznie w zależności od osoby i mogą obejmować:

Smutek, pustka lub rozpacz 

Uczucie smutku, pustki lub beznadziei niemal każdego dnia. Może to obejmować zaklęcia płaczu bez powodu.

Poczucie winy 

Czując się źle o sobie i swoich działaniach, bez prawdziwego powodu, aby to zrobić.

Utrata zainteresowania czynnościami 

Brak radości z rzeczy, które kiedyś lubiłeś robić, brak ochoty na robienie czegokolwiek w ogóle lub niezdolność do odczuwania radości z rzeczy, które zwykle przynoszą przyjemność.

Trudności z koncentracją 

Problemy ze skupieniem się, zapamiętaniem szczegółów lub podjęciem decyzji; gonitwa myśli; lub uczucie rozproszenia przez coś innego, co dzieje się w Twojej głowie w tym samym czasie, co robisz – nawet jeśli nie jest to związane z tym, na czym próbujesz się skupić.

Problemy ze snem

Trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu; budzenie się zbyt wcześnie rano i niemożność ponownego zaśnięcia; budzenie się zbyt wcześnie i niemożność ponownego zaśnięcia (to się nazywa „bezsenność”); posiadanie koszmarów sennych; uczucie senności w ciągu dnia pomimo dobrego snu w nocy.

Jeśli chcesz otrzymać odpowiednią pomoc, to leczenie depresji Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz bardzo wielu specjalistów w tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu płytki możemy zastosować we wnętrzu swojej łazienki?
Jakiego typu płytki możemy zastosować we wnętrzu swojej łazienki?
Wśród najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu z pewnością trzeba wymienić łazienkę. To w niej członkowie rodziny mogą bez […]
Hamulce rowerowe, które wybrać?
Hamulce rowerowe, które wybrać?
Hamulce rowerowe są niezwykle istotnym elementem roweru, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo rowerzyście. Gdy kupujemy nowy rower lub chcemy odnowić stary, stajemy […]
Smartwatch – jakie przydatne funkcje powinien posiadać?
Smartwatch – jakie przydatne funkcje powinien posiadać?
Smartwatche są wspaniałym dodatkiem do rodziny smartfonów. Mogą być używane do wielu różnych celów i są świetnym sposobem na utrzymanie […]
Ostatnie wpisy