Polecamy

Depresja – jakie daje objawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja jest powszechną, ale poważną chorobą medyczną, która negatywnie wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i działania. Depresja to nie to samo, co zły dzień lub ciężki okres. O depresji mówimy wtedy, gdy uczucie smutku, pustki lub bezwartościowości przeszkadza w codziennym życiu przez tydzień lub dłużej.

Objawy depresji różnią się znacznie w zależności od osoby i mogą obejmować:

Smutek, pustka lub rozpacz 

Uczucie smutku, pustki lub beznadziei niemal każdego dnia. Może to obejmować zaklęcia płaczu bez powodu.

Poczucie winy 

Czując się źle o sobie i swoich działaniach, bez prawdziwego powodu, aby to zrobić.

Utrata zainteresowania czynnościami 

Brak radości z rzeczy, które kiedyś lubiłeś robić, brak ochoty na robienie czegokolwiek w ogóle lub niezdolność do odczuwania radości z rzeczy, które zwykle przynoszą przyjemność.

Trudności z koncentracją 

Problemy ze skupieniem się, zapamiętaniem szczegółów lub podjęciem decyzji; gonitwa myśli; lub uczucie rozproszenia przez coś innego, co dzieje się w Twojej głowie w tym samym czasie, co robisz – nawet jeśli nie jest to związane z tym, na czym próbujesz się skupić.

Problemy ze snem

Trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu; budzenie się zbyt wcześnie rano i niemożność ponownego zaśnięcia; budzenie się zbyt wcześnie i niemożność ponownego zaśnięcia (to się nazywa „bezsenność”); posiadanie koszmarów sennych; uczucie senności w ciągu dnia pomimo dobrego snu w nocy.

Jeśli chcesz otrzymać odpowiednią pomoc, to leczenie depresji Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz bardzo wielu specjalistów w tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zdecydować się na kołatkę do drzwi?
Dlaczego warto zdecydować się na kołatkę do drzwi?
Drzwi to kluczowy element domu, który przede wszystkim ma zapewnić prywatność i bezpieczeństwo, ale poza tym decyduje o zewnętrznym wyglądzie […]
Od czego powinien zależeć wybór donic dla roślin w ogrodzie?
Od czego powinien zależeć wybór donic dla roślin w ogrodzie?
Rośliny w ogrodzie stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale w przypadku roślin kwitnących wspomagają również pracę owadów zapylających, takich jak […]
Dlaczego odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu podczas pisania pracy magisterskiej?
Dlaczego odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu podczas pisania pracy magisterskiej?
Praca magisterska jest zwieńczeniem studiów II stopnia. Wymaga odpowiedniego przygotowania i często trudnej, wieloletniej pracy badawczej. Nie każdy student wie, […]
Ostatnie wpisy