Life & Style

Jak dbać o storczyki?

Storczyki to jedne z najpopularniejszych kwiatów w naszych domach i mieszkaniach. Wystarczy na nie spojrzeć, by zrozumieć ich fenomen. Mają piękne kwiaty i są zachwycającą ozdobą. Jak o nie dbać, by jak najdłużej móc cieszyć się ich urodą?

Od korzenia do kwitnienia

Podstawą dbania o storczyki jest ich podlewanie. Uważna obserwacja ułatwi nam opiekę nad tą rośliną, ponieważ kolor korzeni informuje nas o stanie jej nawodnienia. Zielone korzenie świadczą o idealnej ilości wody, a ich szarzenie oznacza, że należy podlać storczyka. Tej rośliny nie należy podlewać wodą z kranu, ponieważ może okazać się ona zbyt twarda. Przed użyciem należy ją przegotować lub odstawić w nasłonecznionym miejscu na kilka godzin.

Trzeba pamiętać, by korzenie storczyków nie stały w wodzie, gdyż mogą zacząć gnić. Przeschnięte podłoże zapewni odpowiednie natlenienie systemu korzeniowego rośliny i nie dopuści do rozwijania się grzybów. By storczyki kwitły jak najdłużej, należy je także nawozić. Na stronie https://domowauprawa.pl/ można znaleźć odpowiedni do tego preparat, a także inne elementy potrzebne do prowadzenia ogrodu. Kondycję rośliny poprawi także zraszanie jej liści. Tutaj jednak należy pamiętać, by nie zraszać kwiatów, a jedynie spodnią część liści rośliny. Dbanie o storczyki może wydawać się skomplikowane, jednak cały trud włożony w tę roślinę zwróci się z nawiązką, gdy zakwitnie.

 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 5 =