Life & Style

Akcesoria do stylistyki rzęs

Mnóstwo kobiet regularnie korzysta z zabiegów polegających na przedłużaniu oraz zagęszczaniu rzęs. Są one wykonywane w profesjonalnych salonach przez wykwalifikowane kosmetyczki, które dysponują odpowiednimi narzędziami i akcesoriami. Często korzystają one ze specjalnych zestawów startowych, zawierających m.in. sztuczne rzęsy, pęsety, taśmy, kleje, nożyczki, szczoteczki czy lusterka. Można się w nie bez problemu zaopatrzyć się np. na https://noblelashes.pl/zestawy-startowe.

Porządna pęseta to podstawa

Głównymi elementami przydatnymi przy stylizacji rzęs są pęsety, które pozwalają szybko i sprawnie separować oraz usuwać poszczególne włoski. Najlepiej sprawdzają się modele stosunkowo lekkie i posiadające bardzo precyzyjną część styczną. Drugi niezbędny produkt to wyprofilowane do kształtu twarzy żelowe płatki, przeznaczone do oddzielania rzęs. Są one przyklejane na dolną powiekę i zawierają kolagen, a także mnóstwo substancji odżywczych. Oprócz tego każda profesjonalna kosmetyczka powinna dysponować szczoteczką silikonową, która służy do rozczesywania zmierzwionych włosków. Oto pozostałe niezwykle użyteczne akcesoria:

– cleaner – preparat do odtłuszczania i dokładnego oczyszczania rzęs

– primer – środek zwiększający przyczepność sztucznych rzęs

– mikroszczoteczka bezwłókienkowa – aplikator wyposażony w niewielką główkę, przeznaczony do nakładania wszelkich produktów płynnych, takich jak choćby cleaner

– klej do włosków – wymagany w procesie zagęszczania

– szkiełko pod klej

– sztuczne rzęsy – zróżnicowane pod względem grubości, długości oraz skrętu

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − piętnaście =