Life & Style

Zbyt niska wycena szkód po wypadku – jakie działania można podjąć w celu otrzymania należnych środków?

Wypadki komunikacyjne zdarzają ostatnimi czasy bardzo często. Wynika to z faktu coraz większej ilości samochodów na ulicach. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć swój pojazd od kolizji drogowej. Kiedy ona nastąpi, będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Taka forma zadośćuczynienia za wypadek to nie tylko zastrzyk gotówki, ale przede wszystkim zapewnienie nam spokojnej głowy, podczas gdy nasz samochód będzie naprawiany w warsztacie. Co się jednak stanie, jeśli ubezpieczyciel wypłaci nam za małe odszkodowanie a poniesione straty?

Jak rozwiązać problem z ubezpieczycielem?

Przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe jak każde inne mają swoje ustawy i tzw. kruczki. Firmy działają tak, aby to właśnie na jej konto szły wszelki dobra, dlatego też szukają oszczędności, tam, gdzie się da. Tak może również zdarzyć się w przypadku wyceny szkód, powstałych w wyniku wypadku naszego auta. Z reguły wiemy, za jaką cenę kupiliśmy swoje auto, ile straciło na wartości przez używanie oraz jak wiele razy było w naprawie. Także, gdy ubezpieczyciel chce nam zaniżyć wartość szkód, nie możemy się na to zgodzić.

Gdy otrzymamy wycenę, która według nas jest za niska, możemy napisać odwołanie, w którym podajemy istotne fakty, dotyczące naszego pojazdu. Jeśli jednak takie działanie nie pomoże i ubezpieczyciel pozostanie nieugięty, możemy poprosić rzeczoznawcę o wycenę wyrządzonych szkód i po raz kolejny wysłać odwołanie z dokumentem od rzeczoznawcy. W przypadku odmowy, możemy zgłosić swoją sprawę do odpowiedniej instytucji, która pomoże nam w tej nierównej walce z ubezpieczalnią. Departament Odszkodowań, który zajmuje się właśnie odzyskiwaniem takich należności będzie idealnym wyborem.

Kontaktując się z nimi, należy dokładnie opisać sprawę i dołączyć wszelkie dokumenty, które już uzyskaliśmy w tej sprawie. Warto pamiętać, że do załatwiania takich spraw musimy mieć anielską cierpliwość. Biurokracja ma to do siebie, że wszystko trwa niezmiernie długo. Jednak czasami warto poczekać.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + cztery =