Polecamy

Zbyt niska wycena szkód po wypadku – jakie działania można podjąć w celu otrzymania należnych środków?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki komunikacyjne zdarzają ostatnimi czasy bardzo często. Wynika to z faktu coraz większej ilości samochodów na ulicach. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć swój pojazd od kolizji drogowej. Kiedy ona nastąpi, będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Taka forma zadośćuczynienia za wypadek to nie tylko zastrzyk gotówki, ale przede wszystkim zapewnienie nam spokojnej głowy, podczas gdy nasz samochód będzie naprawiany w warsztacie. Co się jednak stanie, jeśli ubezpieczyciel wypłaci nam za małe odszkodowanie a poniesione straty?

Jak rozwiązać problem z ubezpieczycielem?

Przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe jak każde inne mają swoje ustawy i tzw. kruczki. Firmy działają tak, aby to właśnie na jej konto szły wszelki dobra, dlatego też szukają oszczędności, tam, gdzie się da. Tak może również zdarzyć się w przypadku wyceny szkód, powstałych w wyniku wypadku naszego auta. Z reguły wiemy, za jaką cenę kupiliśmy swoje auto, ile straciło na wartości przez używanie oraz jak wiele razy było w naprawie. Także, gdy ubezpieczyciel chce nam zaniżyć wartość szkód, nie możemy się na to zgodzić.

Gdy otrzymamy wycenę, która według nas jest za niska, możemy napisać odwołanie, w którym podajemy istotne fakty, dotyczące naszego pojazdu. Jeśli jednak takie działanie nie pomoże i ubezpieczyciel pozostanie nieugięty, możemy poprosić rzeczoznawcę o wycenę wyrządzonych szkód i po raz kolejny wysłać odwołanie z dokumentem od rzeczoznawcy. W przypadku odmowy, możemy zgłosić swoją sprawę do odpowiedniej instytucji, która pomoże nam w tej nierównej walce z ubezpieczalnią. Departament Odszkodowań, który zajmuje się właśnie odzyskiwaniem takich należności będzie idealnym wyborem.

Kontaktując się z nimi, należy dokładnie opisać sprawę i dołączyć wszelkie dokumenty, które już uzyskaliśmy w tej sprawie. Warto pamiętać, że do załatwiania takich spraw musimy mieć anielską cierpliwość. Biurokracja ma to do siebie, że wszystko trwa niezmiernie długo. Jednak czasami warto poczekać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W czym pomoże doradca ślubny?
W czym pomoże doradca ślubny?
W ostatnim czasie coraz bardziej popularny staje się zawód doradcy ślubnego, określanego również konsultantem. Zajmują się tym osoby indywidualne, ale […]
W stworzeniu jakich form reklamy może pomóc nam druk cyfrowy?
W stworzeniu jakich form reklamy może pomóc nam druk cyfrowy?
Druk cyfrowy to prosta i praktyczna metoda wykorzystywana powszechnie w drukarniach. W tej metodzie maszyna drukarska tworzy obraz dzięki danym […]
Jak zadbać o formę w domowym zaciszu?
Jak zadbać o formę w domowym zaciszu?
Dla każdego coś innego Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeszcze kilkanaście lat temu dzieci nie trzeba było […]
Ostatnie wpisy