Dom

Jak dopasować dekoracje okienne do rodzaju wnętrza?

Dekoracje okienne są stosowane przede wszystkim w celu podkreślenia charakteru danego wnętrza, Poza tym gwarantują optymalną prywatność domownikom, zabezpieczając ich przed nadmiernym słońcem czy wzrokiem wścibskich osób z ulicy. Najpopularniejsze są oczywiście różnorodne materiałowe firany i zasłony, ale dużym powodzeniem cieszą się też stylowe rolety oraz pożyteczne moskitiery na okno. Tego typu konstrukcje powinny być zawsze dobierane do wystroju i ogólnej aranżacji pomieszczenia.

Konstrukcje idealne do pomieszczeń klasycznych i nowoczesnych

Najbardziej tradycyjne są oczywiście długie zasłony i firany, które znakomicie komponują się zwłaszcza z wystrojem klasycznym (np. nowojorskim) oraz skandynawskim. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane z delikatnych materiałów, takich jak choćby markizeta, tiul, woal albo organtyna. Z kolei w pomieszczeniach utrzymanych w stylu rustykalnym i kolonialnym doskonale prezentują się wersje wykończone koronkowym wzorem, ewentualnie w sporej wielkości kwieciste desenie.

Jeśli natomiast wnętrza w naszym mieszkaniu są urządzone bardzo nowocześnie, wówczas pomyślmy o alternatywnych rozwiązaniach. Jednym z bardziej cenionych są żaluzje drewniane wewnętrzne, będące idealnym wyborem dla miłośników estetycznych i ekologicznych konstrukcji dekoracyjnych. Kupimy je w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://www.el-deko.pl/zaluzje/zaluzje-drewniane.

Drugim polecanym produktem są rolety okienne rzymskie, odznaczające się harmonijkową budową. Dzięki temu są niezwykle funkcjonalne. W ostatnim czasie bardzo modne są też rolety bambusowe, w tym zwłaszcza modele w odcieniu beżowym, szarym albo kremowym. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 9 =