Dom

W jakie meble wyposażyć kuchnię

Kuchnia, zaraz obok salonu jest miejscem, w którym spędzamy wspólnie najwięcej czasu. To właśnie tam dyskutujemy, kłócimy się czy śmiejemy, zbliżając się do siebie jako rodzina. Istotne jest więc to, jak takie pomieszczenie będzie na nas oddziaływać oraz jak my sami będziemy w nim funkcjonować. Ustawienie mebli czy sprzętów kuchennych powinno być jak najbardziej praktyczne i proste, dzięki czemu gotowanie czy sprzątanie będzie przez nas nie z trudnością, a z łatwością wykonywane.

Jak wyposażyć naszą kuchnię, aby była funkcjonalna

Jeśli nasza kuchnia połączona jest z jadalnią lub chcemy je ze sobą złączyć prostym, a zarazem schludnym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne 80 cm – nie za duży rozmiar pozwoli na zachowanie właściwych proporcji w pomieszczeniach, ale i nada im nowego wydźwięku. Co ważne, jeśli zadbamy o kolorystykę pomieszczeń bazującą na kontraście uzyskamy momentalnie większą przestrzeń. Takie działanie polecane jest zwłaszcza w jadalniach i kuchniach o małym metrażu, którym ta optyka wyraźnie będzie sprzyjać.

Do standardowego wyposażenia kuchni należy wliczyć stoły oraz krzesła lub – jeśli stawiamy na bardziej oryginalne dekoracje – ławy. Te świetnie będą się sprawdzać w wersjach drewnianych, czy to w ciemnych odcieniach czy jasnych. Różne wzory są dostępne m.in. tutaj: https://www.jurpol-meble.pl/stoliki-i-lawy/. Nadadzą jadalni po trosze industrialnego, ale i rodzinnego charakteru.

Jeśli natomiast mamy okazję posiadać kuchnię połączoną z jadalnią o większym metrażu, możemy pomyśleć o zainstalowaniu w niej baru i stołków barowych. Takie pomieszczenie nabierze nowoczesnego powiewu świeżości i sprawi, iż nasi goście nie będą chcieli szybko opuszczać kuchennych progów.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 12 =