Polecamy
Jak stworzyć elegancką łazienkę niewielkim kosztem?
Dom

Jak stworzyć elegancką łazienkę niewielkim kosztem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydawać by się mogło, że osiągnięcie eleganckiego efektu w łazience, jeśli nie wyda się na nią dużych pieniędzy, jest niemożliwe. Na szczęście to nieprawda. Być może trzeba będzie zrezygnować z marmurowej podłogi i pójść na pewne ustępstwa, ale jeśli wykażesz się pomysłowością, na pewno osiągniesz efekt, o jakim marzysz.

Gdzie szukać oszczędności

Niewątpliwie jednym z największych kosztów będzie zakup kafelek. Warto rozważyć zmniejszenie ich ilości. Ułożyć je tylko w okolicy prysznica lub wanny, czyli w miejscach, gdzie najczęściej woda się rozchlapuje. Pamiętaj jednak, by płytki łazienkowe były dobrej jakości. Nie muszą być przecież wykonane z bardzo drogiego materiału, aby służyć przez lata.

Zaoszczędzić można również na armaturze, jeśli zamiast zwykłego brodzika zdecydujesz się na taki z odpływem w podłodze. Wygląda nowocześnie i stylowo, a jednocześnie zredukujesz wydatki.

Podobnie w przypadku lustra. Te klejone do ściany i wbudowane w płytki są dość drogie. Możesz je zastąpić lustrem w ramie, np. złotej. Ciekawy efekt można uzyskać, stosując kilka zwierciadeł w różnych częściach łazienki. Nie tylko ją powiększą, ale także sprawią, że pięknie będzie się w nich odbijało światło.

Niezawodne triki

Nic tak nie działa, jak dobrze dobrane dodatki. Nawet jeśli sama łazienka na pierwszy rzut oka wygląda zbyt minimalistycznie i biednie, możesz dodać jej blasku. Ustaw w dogodnym miejscu eleganckie świece, wybierając lampę sufitową i kinkiety z błyszczącymi szkiełkami, a nawet wstawiając do środka kwiaty, które radzą sobie w wilgotnych warunkach bez dostępu światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki
Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki
Chrzciny to obrządek chrześcijański, któremu poddawane są małe dzieci w wieku od szóstego tygodnia do około piątego miesiąca. Opiera się […]
Piękne wnętrza to nie problem. Jak je stworzyć?
Piękne wnętrza to nie problem. Jak je stworzyć?
Gdy przeprowadzamy się do nowego mieszkania lub planujemy remont obecnego, marzy nam się, by mieszkać pięknie. To nic dziwnego – […]
Od czego zależy przyczepność opon?
Od czego zależy przyczepność opon?
Przyczepność opon do drogi to jeden z najistotniejszych czynników mający wpływ na bezpieczną jazdę samochodem. Wysoki współczynnik przyczepności opon pozwala […]
Ostatnie wpisy