Polecamy
Jak stworzyć elegancką łazienkę niewielkim kosztem?
Dom

Jak stworzyć elegancką łazienkę niewielkim kosztem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydawać by się mogło, że osiągnięcie eleganckiego efektu w łazience, jeśli nie wyda się na nią dużych pieniędzy, jest niemożliwe. Na szczęście to nieprawda. Być może trzeba będzie zrezygnować z marmurowej podłogi i pójść na pewne ustępstwa, ale jeśli wykażesz się pomysłowością, na pewno osiągniesz efekt, o jakim marzysz.

Gdzie szukać oszczędności

Niewątpliwie jednym z największych kosztów będzie zakup kafelek. Warto rozważyć zmniejszenie ich ilości. Ułożyć je tylko w okolicy prysznica lub wanny, czyli w miejscach, gdzie najczęściej woda się rozchlapuje. Pamiętaj jednak, by płytki łazienkowe były dobrej jakości. Nie muszą być przecież wykonane z bardzo drogiego materiału, aby służyć przez lata.

Zaoszczędzić można również na armaturze, jeśli zamiast zwykłego brodzika zdecydujesz się na taki z odpływem w podłodze. Wygląda nowocześnie i stylowo, a jednocześnie zredukujesz wydatki.

Podobnie w przypadku lustra. Te klejone do ściany i wbudowane w płytki są dość drogie. Możesz je zastąpić lustrem w ramie, np. złotej. Ciekawy efekt można uzyskać, stosując kilka zwierciadeł w różnych częściach łazienki. Nie tylko ją powiększą, ale także sprawią, że pięknie będzie się w nich odbijało światło.

Niezawodne triki

Nic tak nie działa, jak dobrze dobrane dodatki. Nawet jeśli sama łazienka na pierwszy rzut oka wygląda zbyt minimalistycznie i biednie, możesz dodać jej blasku. Ustaw w dogodnym miejscu eleganckie świece, wybierając lampę sufitową i kinkiety z błyszczącymi szkiełkami, a nawet wstawiając do środka kwiaty, które radzą sobie w wilgotnych warunkach bez dostępu światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Posadzki żywiczne – gdzie mają swoje zastosowanie
Posadzki żywiczne – gdzie mają swoje zastosowanie
W budynkach przemysłowych i mieszkalnych stosuje się różnego rodzaju posadzki. To, na które się stawia, zależy przede wszystkim od indywidualnych […]
Wyjazd do Włoch na narty – ciekawe miejsca
Wyjazd do Włoch na narty – ciekawe miejsca
Polacy coraz bardziej przekonują się do spędzania ferii zimowych we Włoszech. Kraj ten bardzo odpowiada wszystkim, którzy cenią sobie jazdę […]
Urządzamy warsztat dla majsterkowicza
Urządzamy warsztat dla majsterkowicza
Cięcie na poziomie Przystępując do kompletowania wyposażenia domowej pracowni, trzeba przede wszystkim pamiętać o narzędziach najczęściej stosowanych.  Wśród nich, poza […]
Ostatnie wpisy