Pieniądze i biznes

Jak rozliczyć swoją firmę? Postaw na zewnętrzne biuro księgowe

Wiele przedsiębiorstw, szczególnie tych małych, ale także osób prowadzących własną działalność gospodarczą, zastanawia się, czy samodzielnie rozliczać swoją firmą, czy lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Na pierwszy rzut oka, może wydawać się, że samodzielnie oznacza oszczędnie. Jednak biorąc pod uwagę czas, jaki trzeba poświęcić na wypełnienie wszystkich dokumentów, dopilnowanie terminów, śledzenie zmieniających się przepisów, sprawi, że w ogólnym rozrachunku lepiej zainwestować w fachowe biuro.

Zalety outsourcingu

Przede wszystkim pozostawia się sprawę specjalistom, którzy są na bieżąco zarówno z kwestiami prawnymi, jak i terminami, których należy dopełnić. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko popełnienia błędów przy wyliczaniu kwoty składek, zaliczki na podatek dochodowy, czy chociażby podczas składania zeznania. Tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo naliczenia kar przez urząd. Dodatkową zaletą jest fakt, że wyspecjalizowane biuro, na przykład takie jak: https://kancelariad2dgroup.pl/, będzie w stanie doradzić, z jakich ulg można skorzystać. Być może przysługiwać będzie taka dla nowego przedsiębiorcy lub na zakup, chociażby kasy fiskalnej. To z kolei może wygenerować spore oszczędności. A większe firmy nie będę ponosić comiesięcznego kosztu etatowego księgowego, który jest dużo wyższy.

Jak wygląda rozliczenie przez biuro

Po podpisaniu umowy upoważnienia się biuro do reprezentowania w urzędach. Coraz częściej standardem jest także podpisywanie umowy o poufności. Co miesiąc w umówionym terminie należy przesyłać faktury, zarówno te, które wystawia się jako firma, jak i te na zakup niezbędnych materiałów czy usług. Reszta należy już do biura.

 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 13 =