Wypoczynek i hobby

Jak się odpowiednio przygotować do treningu z elektrostymulacją mięśni?

Elektrostymulacja mięśni to rodzaj treningu, w którym wykorzystuje się prąd elektryczny do stymulowania mięśni i zmuszania ich do intensywniejszej pracy. Jest to doskonały sposób na poprawę kondycji, utratę wagi i zwiększenie siły. Zanim jednak zaczniesz, ważne jest, byś wiedział, jak odpowiednio przygotować się do treningu z elektrostymulacją mięśni.

Wskazówki, które mogą pomóc przed uczestnictwem w treningu

1. Porozmawiaj z lekarzem o stosowaniu elektrostymulacji mięśni. Przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń należy zawsze skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś wcześniejsze schorzenia lub urazy. Lekarz może zalecić konsultację z fizykoterapeutą, który specjalizuje się w technikach rehabilitacyjnych, takich jak elektrostymulacja mięśni.

2. Dowiedz się, z jakim napięciem możesz się spotkać podczas sesji terapeutycznych i jakie poziomy napięcia są bezpieczne do użytku domowego. Poziomy napięcia różnią się znacznie w zależności od marki i modelu, dlatego przed zakupem urządzenia E-Stim do użytku domowego należy zapytać dostawcę lub trenera.

3. Zapoznaj się z prawidłowym rozmieszczeniem elektrod na ciele, abyś wiedział, gdzie należy je umieścić, gdy będziesz ich używał na sobie lub innych podczas sesji treningowych, takich jak np. przedstawionych na witrynie https://impulsetraining.pl/studio/bialystok/ lub zabiegów w klinice lub spa, gdzie są one dostępne, profesjonalnie obsługiwane przez wykwalifikowane osoby, które wiedzą, co należy robić z tymi urządzeniami.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + dziewiętnaście =