Gry komputerowe to prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu rozrywkowego, a ciągły rozwój nowych technologii sprawia, że stają się coraz szerzej wykorzystywane. Ich potencjał jest nieograniczony – służą nie tylko zabawie, ale też nauce i medycynie. Choć kojarzą się powszechnie z dziećmi, to przeważającą część wydawanych pozycji stanowią gry dla starszych nastolatków i dorosłych. Co sprawia, że niektóre gry stają się hitami, a inne szybko zostają zapomniane?
Gier wychodzi setki każdego dnia. Obecnie każdy może stworzyć grę na swoim komputerze, nie musi mieć nawet zaawansowanej wiedzy. Jednak tylko garstka tytułów przebija się do masowej świadomości i zarabia duże pieniądze. Bardziej od samego pomysłu, liczy się wykonanie – brak błędów, ciekawa grafika, zróżnicowane poziomy trudności, wciągającą fabuła. Dobra gra jest zbalansowana – stanowi wyzwanie dla gracza, ale też nagradza go za wysiłek.
Tworząc RPG-a duży wpływ na rozgrywkę ma tekst, dlatego warto zainwestować w tłumaczenie na najbardziej powszechne języki np. dzięki ofertom takim jak https://wordit.pl/tlumaczenia-gier. Język gry jest bardzo ważny, choć niedoceniany – dialogi muszą brzmieć naturalnie, inaczej gracz od razu poczuje, że coś jest nie tak. Choć grafika może być zarówno pikselowa jak i hiperrealistyczna, to musi być spójna z całą wizją świata. Na początek lepiej stworzyć mniejszą, a bardziej dopracowaną grę, opierającą się na skończonej koncepcji, niż rozległą i niedokończoną. Tworzenie gier to świetna zabawa, ale też spory wysiłek – warto pamiętać o kilku ważnych założeniach, aby nie poszedł on na marne.