Technologia

Parametry (płynnej) gry w środowisku sieciowym

Przy wyborze serwera do gier sieciowych należy dobrać parametry hostingu do indywidualnych potrzeb. W przypadku gier przeglądarkowych dobrze sprawdzą się już najtańsze hostingi, gdyż wymagania sprzętowe nie są w ich przypadku tak istotne. Warto sprawdzić odpowiednio wcześnie, czy dostawca oferuje wszelkie niezbędne funkcje, na przykład automatyczne wykonywanie kodu tzw. “cronjob” w interesującej klienta częstotliwości, a także dużą pojemność dysku i przepustowość łącza gwarantującą przechowywanie wszystkich danych na serwerze.

Środki pieniężne można przeznaczyć na wybór atrakcyjnej domeny. Ciekawą alternatywą są domeny cc, które już niewielkim kosztem pozwalają na użycie popularnych, jak i indywidualnych nazw, gwarantując bogate opcje wyboru. W przypadku hostowania gier multiplayer, w szczególności tych opartych na czasie reakcji (na przykład strzelanki), konieczny będzie wybór wydajnego serwera posiadającego stabilne łącze, najlepiej położonego blisko lokalizacji graczy. Pozwoli to na zmniejszenie opóźnienia, tak zwanego pingu, wpływając korzystnie na wrażenia z rozgrywki.

Jak wybrać dostawcę usług hostingowych?

Przy wyborze dostawcy usług hostingowych warto korzystać z profesjonalnych podmiotów.

Godną polecenia firmą jest: https://rapiddc.pl/serwer-dedykowany-do-gier/, która oferuje całodobową pomoc techniczną oraz udostępnia dedykowane zasoby. Korzystając z wysokiej jakości serwerów dedykowanych, zagwarantowana jest wysoka stabilność, doskonała wydajność oraz dobre łącze internetowe eliminujące potencjalne opóźnienia.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =