Life & Style

Jakie są możliwości zapłaty za przesyłkę kurierską?

Wiele osób korzysta z usług firm kurierskich. Umawianie się z kurierem pozwala na bardziej elastyczne dostarczanie paczek, niż jest to możliwe przy tradycyjnym wysłaniu przesyłki pocztą. Ponadto, skorzystanie z usług kuriera zazwyczaj znacznie przyspiesza czas dostarczenia przesyłki. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z usług dowolnej firmy kurierskiej, dowiedz się, w jaki sposób możesz zapłacić za nadaną paczkę.

Wszystko zależy od firmy – zapoznaj się z możliwościami swojego kuriera

Większość firm kurierskich wymaga zapłacenia za swoje usługi, zanim paczka ruszy do adresata. W takim przypadku, często istnieje możliwość tzw. szybkiej płatności. Chodzi tutaj o uiszczenie opłaty za pomocą serwisu, np. dotpay.pl, który umożliwia przelanie środków w przeciągu kilku minut. Oprócz tej metody, istnieje również możliwość zapłacenia za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego.

Zazwyczaj firmy kurierskie mają uniwersalny system dokonywania płatności. Wówczas kurier Bydgoszcz, Kielce, Katowice, Wrocław czy Warszawa jest zobligowany do przyjęcia płatności w sposób, który jest ogólnie przyjęty w danej firmie.

Istnieje jeszcze opcja przesyłki za pobraniem. Tutaj po prostu zamawiamy lub wysyłamy towar, a zapłaty dokonuje odbiorca, w momencie otrzymania paczki. Jeśli dokonujemy zakupu przez internet i chcemy skorzystać z tej metody płatności, upewnijmy się, że dana firma kurierska umożliwia osobom fizycznym skorzystanie z opcji przesyłki za pobraniem. Czasami zdarza się bowiem, że ta metoda płatności jest zarezerwowana dla firm, które mają podpisaną umowę z daną firmą kurierską np. z https://gdynia.epaka.pl/.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dziewięć =