Polecamy

Kiedy potrzebny jest chirurg naczyniowy? Przykłady chorób

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurdzy naczyniowi to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w leczeniu naczyń krwionośnych, które obejmują tętnice i żyły. Leczą oni pacjentów z chorobami tętnic i żył, które mogą być spowodowane zapaleniem lub zwężeniem tych naczyń. Chirurdzy naczyniowi również naprawiają uszkodzone naczynia wykonując operację bypassów lub inne procedury. Oprócz leczenia chorób naczyń, chirurdzy naczyniowi leczą również pacjentów, którzy mieli uraz do swoich tętnic lub żył, takich jak udar lub tętniak.

Tętniaki – powstawanie i leczenie

Tętniaki to słabe miejsca w ścianie tętnicy, które mogą pękać i krwawić do otaczającej tkanki. Jeśli nie jest leczony w czasie, to krwawienie może spowodować poważne obrażenia lub śmierć. Chirurdzy naczyniowi leczą tętniaki poprzez umieszczenie stentu wewnątrz tętnicy. Stent jest małą, rozszerzalną rurką, która utrzymuje osłabioną tętnicę w stanie otwartym przez kilka miesięcy, podczas gdy ona się goi. Chirurg może również usunąć blizny, które utworzyły się wokół tętniaka, a następnie zamknąć lub naprawić wszystkie uszkodzone naczynia krwionośne w Twoim organizmie.

Przykładowe zabiegi

Główne rodzaje chirurgii naczyniowej wykonywane przez chirurgów naczyniowych obejmują:

  • Endarterektomia szyjna: Procedura ta jest stosowana w celu usunięcia płytki z tętnicy szyjnej w szyi. Tętnica szyjna dostarcza krew do mózgu. Gdy blaszka miażdżycowa gromadzi się w tej tętnicy, może zablokować przepływ krwi do mózgu i spowodować udar.
  • Przednia dyscektomia szyjna: Zabieg ten usuwa przepuklinę dysku pomiędzy dwoma kręgami w szyi, która powoduje ból i drętwienie (radikulopatię). Przepuklina dysku nazywana jest również chorobą zwyrodnieniową dysku.

Jeśli mieszkasz w Lublinie i potrzebujesz chirurga naczyniowego, to wejdź na stronę: https://imedica.com.pl/chirurg-naczyniowy-lublin/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stomatolog – niezbędne wyposażenie jakie potrzebne jest mu do pracy
Stomatolog – niezbędne wyposażenie jakie potrzebne jest mu do pracy
Aby praca stomatologa przebiegała sprawnie, jego gabinet powinien być wyposażony w akcesoria oraz sprzęt wysokiej jakości. Musi on przede wszystkim […]
Personalizowana koszulka na prezent – czy to dobry pomysł?
Personalizowana koszulka na prezent – czy to dobry pomysł?
Przyjaźń trzeba umieć celebrować. A jednym ze sprawdzonych sposobów na podtrzymywanie więzi jest obdarowywanie się prezentami. Serdeczny gest stanowi namacalny […]
Jak sprawić dziecku wyjątkowy prezent?
Jak sprawić dziecku wyjątkowy prezent?
Każda okazja jest dobra, aby sprawić swojemu dziecku nietuzinkowy prezent, jednak niekiedy należy zastanowić się, czy aby na pewno największą […]
Ostatnie wpisy