Polecamy

Kiedy potrzebny jest chirurg naczyniowy? Przykłady chorób

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurdzy naczyniowi to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w leczeniu naczyń krwionośnych, które obejmują tętnice i żyły. Leczą oni pacjentów z chorobami tętnic i żył, które mogą być spowodowane zapaleniem lub zwężeniem tych naczyń. Chirurdzy naczyniowi również naprawiają uszkodzone naczynia wykonując operację bypassów lub inne procedury. Oprócz leczenia chorób naczyń, chirurdzy naczyniowi leczą również pacjentów, którzy mieli uraz do swoich tętnic lub żył, takich jak udar lub tętniak.

Tętniaki – powstawanie i leczenie

Tętniaki to słabe miejsca w ścianie tętnicy, które mogą pękać i krwawić do otaczającej tkanki. Jeśli nie jest leczony w czasie, to krwawienie może spowodować poważne obrażenia lub śmierć. Chirurdzy naczyniowi leczą tętniaki poprzez umieszczenie stentu wewnątrz tętnicy. Stent jest małą, rozszerzalną rurką, która utrzymuje osłabioną tętnicę w stanie otwartym przez kilka miesięcy, podczas gdy ona się goi. Chirurg może również usunąć blizny, które utworzyły się wokół tętniaka, a następnie zamknąć lub naprawić wszystkie uszkodzone naczynia krwionośne w Twoim organizmie.

Przykładowe zabiegi

Główne rodzaje chirurgii naczyniowej wykonywane przez chirurgów naczyniowych obejmują:

  • Endarterektomia szyjna: Procedura ta jest stosowana w celu usunięcia płytki z tętnicy szyjnej w szyi. Tętnica szyjna dostarcza krew do mózgu. Gdy blaszka miażdżycowa gromadzi się w tej tętnicy, może zablokować przepływ krwi do mózgu i spowodować udar.
  • Przednia dyscektomia szyjna: Zabieg ten usuwa przepuklinę dysku pomiędzy dwoma kręgami w szyi, która powoduje ból i drętwienie (radikulopatię). Przepuklina dysku nazywana jest również chorobą zwyrodnieniową dysku.

Jeśli mieszkasz w Lublinie i potrzebujesz chirurga naczyniowego, to wejdź na stronę: https://imedica.com.pl/chirurg-naczyniowy-lublin/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie nabyć komfortową pościel z wysokiej jakości materiałów?
Gdzie nabyć komfortową pościel z wysokiej jakości materiałów?
Wystarczy zrobić krótki research, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak duża jest rozpiętość cenowa pościeli oferowanych na rynku oraz […]
Jakie dekoracje warto umieścić w swoim mieszkaniu?
Dekorowanie mieszkania to coś więcej niż wybranie kilku mebli i dywanu pod kolor. Chodzi o to, aby Twój dom odzwierciedlał […]
Jak opróżnić mieszkanie przed remontem?
Jak opróżnić mieszkanie przed remontem?
Remont mieszkania wiąże się z koniecznością opróżnienia wnętrz ze zbędnych mebli, które zabierają przestrzeń i utrudniają prowadzenie prac. Niestety, nie […]
Ostatnie wpisy