Dom

Nowoczesny salon

Nowoczesny styl aranżacji należy do najpopularniejszych trendów w wyposażeniu wnętrz. Wyróżniają go otwarte przestrzenie, stonowana kolorystyka i surowe geometryczne kształty. Urządzenie w tym stylu salonu wymaga wiedzy na temat połączenia estetyki z funkcjonalnością, a także skłonności do minimalistycznego podejścia względem dodatków.

Salon funkcjonalnie wyposażony

Nowoczesny salon to miejsce sprzyjające wypoczynkowi oraz przyjemne dla oka. Za spełnienie pierwszej z tych funkcji odpowiada wysokiej jakości wyposażenie. Wygodna kanapa uzupełniona fotelami i prostym stolikiem to kwintesencja stylu nowoczesnego. Ekskluzywne i nowoczesne meble są nie tylko komfortowe, ale również prezentują się bardzo dobrze. Poprawiają wizerunek właścicieli, pokazując ich gust oraz wysokie oczekiwania. W nowoczesnym salonie meble z górnej półki pełnią też rolę ozdób. Dodatków w takim pomieszczeniu nie ma wiele, dlatego liczy się przykładanie wagi do każdego wybieranego elementu wyposażenia.

Salon i jadalnia

W nowoczesnych domach i mieszkaniach ściany są często zredukowane do minimum. Co za tym idzie salon połączony jest z jadalnią, czasami nawet kuchnią. Projektanci zachęcają, by krzesła nowoczesne do salonu pasowały do innych części wyposażenia tego pomieszczenia. Oczywiście krzesła i kanapa nie muszą mieć takiego samego koloru. Wręcz przeciwnie, dobrze jeżeli choć trochę się od siebie różnią. Powinny jednak pasować do siebie pod względem stylistycznym. Nowoczesne meble mają stosowane kolory i na ogół proste kształty.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =